Elektrikli jet motorunu modifiye etme

Jet motorundaki yanma odası yerine elektrikli ısıtıcı ile değiştirsem olur mu?

Hocam merhabalar, daha önce de jet motorları hakkında açtığınız bir konu görmüştüm şu an ne durumdasınız bilmiyorum ama önce diğer sorunuza cevap vereyim isterseniz. Model jet motorları yanma odalarında tek bir adet buji kullanırlar. Bu sorunuza gelecek olursak çalışır mı çalışmaz mı veya nasıl sonuçları olur net bir şey söylemem ancak jet motorları ana çalışma prensibi olarak sıkışmış hava yakıt karışımın ateşlenmesi sonucu güç üretirler yani hava içerisinde homojen dağıtılmış yakıtın yakılması sonucu çok daha fazla enerji meydana gelir.

Hocam merhabalar, daha önce de jet motorları hakkında açtığınız bir konu görmüştüm şu an ne durumdasınız bilmiyorum ama önce diğer sorunuza cevap vereyim isterseniz. Model jet motorları yanma odalarında tek bir adet buji kullanırlar. Bu sorunuza gelecek olursak çalışır mı çalışmaz mı veya nasıl sonuçları olur net bir şey söylemem ancak jet motorları ana çalışma prensibi olarak sıkışmış hava yakıt karışımın ateşlenmesi sonucu güç üretirler yani hava içerisinde homojen dağıtılmış yakıtın yakılması sonucu çok daha fazla enerji meydana gelir.

Hocam aslında demek istediğim fosil yakıt yerine yenilenebilir bir enerji kullanmak istediydim yine de teşekkürler

Hocam aslında demek istediğim fosil yakıt yerine yenilenebilir bir enerji kullanmak istediydim yine de teşekkürler
Rica ederim ancak şuanda uçak motorları için bu çok söz konusu değil daha çok iyon motorları hakkında bazı çalışmalar var ancak o da daha çok uzay ortamında ki hareketler için çünkü: Verimli ancak ürettiği güç çok düşük. Ek olarak şuan motor yapımında ne durumdasınız bilmiyorum ancak eğer yapmayı düşünürseniz bütün cnc işlerinizi ve hesaplamalarınızı yaptırabileceğiniz bir yer önerebilirim. Baştan uyarayım model jet motoru yapmak göründüğünden çok daha maliyetlidir ortalama boyutlarda bir model jet motorunu bütün mekanik ve elektronik aksamıyla birlikte ortalama 15 bin TL gibi bir tutara mal oluyor.

Geri
Yukarı