Elektrikli scooterin çalınmaması için alınabilecek önlemler nelerdir?

Ys.orj

Centipat
Daha fazla  
Yazın 40-50klık bir bütceyle şehir içi ulaşım için bir elektrikli scooter almayı düşünüyorum.
Scooter almak istememin sebebi babamın yanında çalışıyorum ve arabamız var çoğunlukla bağajında taşıycam.
Scooterin çalınmaması veya çalınırsa kolay bulunabilmesi için nasıl önlemler alabilirim? aklımda AirTag var.
Ve muhtemelen alacağım scooter anahtarlı olur o anahtarlar iyi güvenlik sağlıyor mu?
2. olarak Ankara gibi bir yerde kaç W motor önerirsiniz en kötü seneryoda.
Aklımda şu anlık belirttiğim bütcenın altında olan Onvo OV 12X Plus var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam tavsiyem elektrikli bisiklet almanız, bizim arkadaş da Onvo 007 modeli vardı ve yokuşlarda şarjı içiyordu bildiğiniz (o arkadaş da sonradan elektrikli bisiklete geçti:D) keza Ankara gibi yerler hep yokuş olduğu için bu sizi sıkıntıya sokacaktır (bende Ankara'da yaşıyorum). Ve çok da güvenli değil, sonuçta ayaktasınız her an dengenizi kaybedebilirsiniz. Normalde size kalın tekerlekli elektrikli bisiklet önerirdim fakat eğer aracınız sedan ise bagaja sığmaz bu yüzden taşımada zorluk çekersiniz ama eğer araba ticari bir araç ise hiç sıkıntı olmaz bagaja gayet rahat sığar. O yüzden size tavsiyem ince tekerlekli bir elektrikli bisiklet almanız. Sorunuz varsa buyurun.

Geri
Yukarı