Elektro gitar için amfi şart mıdır?

Amazing Jaagub

Centipat
Yer
Çikolatalı Süt Diyarı
Daha fazla  
Bir iki sorum var, hali ile. Yanıtlarsanız çok sevinirim.
Öncelikle amfi şart mıdır? İnternete bir bakındım, görebildiğim kadarıyla herkes sesi çıkmaz gitarın diyor. Ancak ben gayet net bir şekilde duyabiliyorum gitarı.
İkinci olarak Whammy bar akordu çok bozar mı?
Ve son olarak e telinin sesi bir tuhaf, gidip baktırtmalı mıyım?

Amfi iyi olacaktır. Bilgisayara da bağlanabilir ancak ben daha çok amfi taraftarıyım. Gitarın tek başına da sesi duyulur ama ton ayarlaması vs. yapamazsın.

Gitarını hatırlamıyorum ama floyd rose değildi sanırım. Sorun olmaz yani.

Hangi mi teli, nasıl tuhaf?

Öncelikle amfi şart mıdır? İnternete bir bakındım, görebildiğim kadarıyla herkes sesi çıkmaz gitarın diyor. Ancak ben gayet net bir şekilde duyabiliyorum gitarı.
Şart değil. Processor alman veya ses kartı yardımıyla bilgisayara bağlaman daha iyi olur.
Ve son olarak e telinin sesi bir tuhaf, gidip baktırtmalı mıyım?
Sap ayarına bakılabilir. Tel yükseliği vs.

Amfi iyi olacaktır. Bilgisayara da bağlanabilir ancak ben daha çok amfi taraftarıyım. Gitarın tek başına da sesi duyulur ama ton ayarlaması yapamazsın.

Gitarı değiştirdim, ailemi birinci el almaya ikna ettim:) Mavi renkli bir SX Vtg series kendileri. Öyle çok uçuk kaçık bir şey değil, ancak başlangıç için iyidir diye düşünüyorum. Ve bir tremelosu var. O yüzden sordum.

Telde hafif bir reverb var gibi geliyor basınca, ama normal bir yankı değil, bir iki alt perdeden basılmış gibi. Boş basınca da hafif borozanımsı bir ses geliyor.
Üst mi.

Amfi iyi olacaktır. Bilgisayara da bağlanabilir ancak ben daha çok amfi taraftarıyım. Gitarın tek başına da sesi duyulur ama ton ayarlaması vs. yapamazsın.

Ton ayarlaması vb. yapmaya yarayan uygulamalar var. Hatta uygulamaların içinde popüler amfiler var. Onlardan seçip kullanabiliyorsunuz

Ses kartı ya da küçük bir dönüştürücü şart. Elektro gitarı özel yapan şey zaten akustik sesi değil ton havuzu. Çalmak istediğiniz şarkının tonunu yakalamak da bir beceridir.

Ton ayarlaması vb. yapmaya yarayan uygulamalar var.
Ben aksini belirtmedim ki. Sadece gitar çalsa, ekstra bir ekipman kullanmasa mahrum kalacaklarından bahsettim sadece.

Telde hafif bir reverb var gibi geliyor basınca, ama normal bir yankı değil, bir iki alt perdeden basılmış gibi. Boş basınca da hafif borozanımsı bir ses geliyor.
Bu tabirden pek bir şey çıkaramadım ben, video atma şansın var mı? İlk dediğinde sanki tele bastıktan sonra parmağını biraz kaldırdığın için harmonic basıyorsun gibime geldi, ikincisi de telin düzgün takılıp takılmadığıyla ve tele vuruş sertliğiyle alakalı olabilir diye düşünüyorum.

Şart değil. Processor alman veya ses kartı yardımıyla bilgisayara bağlaman daha iyi olur
Ne tarz bir proccesor önerirsiniz? İçinde distortion, reverb vs, güzel efektler barındıran, cüzi fiyatlı bir şeyler var mıdır?
Bu tabirden pek bir şey çıkaramadım ben, video atma şansın var mı? İlk dediğinde sanki tele bastıktan sonra parmağını biraz kaldırdığın için harmonic basıyorsun gibime geldi, ikincisi de telin düzgün takılıp takılmadığıyla ve tele vuruş sertliğiyle alakalı olabilir diye düşünüyorum.
Atayım bir iki dakikaya.

Geri
Yukarı