Elektro Gitar için ses kartı önerisi

ready4dead

Centipat
Yakın zamanda bir başlangıç gitarı olarak Squier bullet strat aldım ve amfi almayı düşünürken ses kartı almanın daha mantıklı olacağını düşündüm. Bu konuda bana ses kartı önerebilir misiniz?

Yakın zamanda bir başlangıç gitarı olarak Squier bullet strat aldım ve amfi almayı düşünürken ses kartı almanın daha mantıklı olacağını düşündüm. Bu konuda bana ses kartı önerebilir misiniz?
Yanlış düşünmüşsün. Amfi almak yerine ses kartı almak hiçte mantıklı bir tercih değil. Ses kartı alacaksın dünyanın parasını verip, onu aldığına değecek bir ses sistemin var mı? Diyelim var benim şahsi fikrim bu iş için tasarlanmış amfiler ile aynı performansı göstereceğini pek zannetmiyorum. Karar senin yine tabi.
Elimde eski ve çok güzel bir ses sistemim var, bir keresinde amfimden gitarın sesini onu aktarmıştım o yaptığım ilk ve sondu. Öyle söyleyeyim. Bilgisayarda da aynı şekilde olur gibi geliyor bana fakat dediğim gibi ses kartı ile deneyim etmedim şimdiye kadar pek yanıltmakta istemem.

Kaliteli bir ses kartına vereceğin parayla sana dijital olarak istediğin birkaç efekti sağlayabilecek amfiler alabilirsin. Ses kartı alırsan bir de bilgisayar üzerinde amfi simülasyon yazılımı satın alman gerek. Fiyatlarını incelemeni tavsiye ederim. Korsan kullanırım dersen senin bileceğin iş. Bilgisayarına taktığın ses kartı ile istediğin yere götürüp çalma imkanın olmayacak. Ev kullanıcısı için ses kartı önermiyorum. İleride kendi kayıtlarını almaya karar verene kadar en iyisi giriş-ortalama bir amfi kullanmak olur.

Behringer UMC22 kullanıyorum ben. Amfi yazılımı olarak da BIAS FX-2 kullanıyorum. Özellikle BIAS'da başka kullanıcıların hazır ton ayarlarını kullanmak çok kullanışlı. Güzel tonlar alıyorum lambalı amfi almayacaksan güzel bir tercih.

Kaliteli bir ses kartına vereceğin parayla sana dijital olarak istediğin birkaç efekti sağlayabilecek amfiler alabilirsin. Ses kartı alırsan bir de bilgisayar üzerinde amfi simülasyon yazılımı satın alman gerek. Fiyatlarını incelemeni tavsiye ederim. Korsan kullanırım dersen senin bileceğin iş. Bilgisayarına taktığın ses kartı ile istediğin yere götürüp çalma imkanın olmayacak. Ev kullanıcısı için ses kartı önermiyorum. İleride kendi kayıtlarını almaya karar verene kadar en iyisi giriş-ortalama bir amfi kullanmak oAmfi

Giriş düzeyi bir şey istediğimden ses kartları daha uygun geldi (almayı düşündüğüm amfi blackstar ID: Core du). Yazılımlara bakmadım onlara da bakıyorum şimdi.

Geri
Yukarı