TurkNet'e geçtikten sonra hız ve ping sorunundan Türk Telekom kablo hasarlı deyip hattı sabitledi

Hocam oyunla alakalı olabilir Speedtest testinde sorun yok hat değerlerinde normal gözüküyor ama dediğim eklentiyi kur hat değerini at.
Hocam oyunla alakalı olsa 4.5 g de sıkıntı yapar.Dediğim gibi eski sağlayıcımda gerçekten böyle bir sıkıntı yoktu yıllardır değiştirince oldu.

Bu arada crc hatası olsa ne yapmak lazım peki sorun nedir

Attığım linkteki uzantıyı ekle iç tesisatında sorun olabilir belki.
Peki hocam.İç tesisatta TT ekipleri ek var kablo hasarlı dedi gerçi sonra kayıtlarını bakır altyapıda sorun yok diye değiştirmişler.Ayni hasarlı kablo ile yıllardır eski sağlayıcımda 17 ms alıyordum.TurkNete gecince ne olduysa oldu eskisinden de oldum.

Cidden ücretli ekibin şu problemi düzelteceğini bilsem masraflara razıyım ama biliyorum yine olmucak bayramdan beri sabahtan akşama kadar yoruldum laf anlatmaktan cidden uğraşacak gücüm kalmadı

Yani hocam eski modeminde CRC hatası artmış bir de hat zayıflaman yüksek bu modemde hat zayıflaman normal ama o dediğim eklentiyi kur tanılama DSL kısmına gel ekran görüntüsü at.

Yani hocam eski modeminde CRC hatası artmış bir de hat zayıflaman yüksek bu modemde hat zayıflaman normal ama o dediğim eklentiyi kur tanılama DSL kısmına gel ekran görüntüsü at.
Tamam hocam dediğinizi yapabilirsem yapacağım 🙂

Ben de diyorum ki crc hatası artan ve hat zayıflaması olan kalitesiz modemde neden ms yüksek olmuyordu da ,daha kaliteli modemde değerler iyi olmasına rağmen TurkNet de oluyor 🙂

Hocam şuan bir şey keşfettim.Istanbul vpnsi açınca oyunda msim 20 ye düşüyor ama vpn olduğu için yavaş yavaş 100lere yükseliyor.Yani tamamen host olan TurkNet ile kaynaklı bir durum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı