Elektro Gitar Tavsiyesi

Amazing Jaagub

Centipat
Yer
Çikolatalı Süt Diyarı
Daha fazla  
4 Yıldır klasik gitar çalıyorum, artık tremelo gibi tekniklerde fena değilim. Ancak bir metal dinleyicisi olarak kudurtmalı ağlatmalı sololara hastayım ve elektro gitara geçip sweep picking, tapping gibi gitarı çıldırtmalık teknikleri öğrenmek istiyorum. Ailem ise bu konuda pek destekçi değil, fiyatlar yüzünden almıyorlar,(veya sadece umursamıyorlar,). Amfi olarak cep amfisi alacağım büyük ihtimalle, daha ucuza gelmesi için. Gitarda ise ses kalitesi şimdilik çok mühim değil, ilk önceliğim en azından çelik tellere bir geçiş yapabilmek. Çok araştırdım ancak 1000 TL'den aşağı olmuyor. Sizin önerebileceğiniz, bayram veya doğum günü harçlıklarıyla alınabilecek,(300, bilemedin 400 TL) bir gitar var mıdır? Yazarsanız çok sevinirim.

400 TL'ye sıfır gitar imkansız diyebilirim. Bu fiyatta sıfır alacağın şey de gitar olmaz zaten. İkinci el uygunsa şu tarz bir şeyler alınabilir.

Aldığın ses çok güzel olmayacaktır, bunun bilincindesin zaten. Bu iki gitarda da bir miktar indirim yaptırabilirsin diye düşünüyorum, çünkü bunlar çok tercih edilen ürünler değil.

Ağlatmalı, kudurtmalı soloları da umarım öğrenirsin. Çalması acayip zevkli oluyor :)

400 TL'ye sıfır gitar imkansız diyebilirim. Bu fiyatta sıfır alacağın şey de gitar olmaz zaten. İkinci el uygunsa şu tarz bir şeyler alınabilir.

Aldığın ses çok güzel olmayacaktır, bunun bilincindesin zaten. Bu iki gitarda da bir miktar indirim yaptırabilirsin diye düşünüyorum, çünkü bunlar çok tercih edilen ürünler değil.

Ağlatmalı, kudurtmalı soloları da umarım öğrenirsin. Çalması acayip zevkli oluyor :)
Öncelikle cevaplar için çok teşekkürler. Gitarda ikinci el nasıl oluyor? Elbette eskir ama çala çala neler olur? Ne kadar eskiyebilir, ne kadar bozulabilir?

Perdeler ve fretler aşınabilir. Köprüde ve eşikte yine aşınmalar, yıpranmalar olabilir. Bunun dışında elektronik aksamında veya kozmetik olarak sorunlar olabilir. O yüzden mümkünse denemeniz veya GeT ile almanız iyi olacaktır.

Perdeler ve fretler aşınabilir. Köprüde ve eşikte yine aşınmalar, yıpranmalar olabilir. Bunun dışında elektronik aksamında veya kozmetik olarak sorunlar olabilir. O yüzden mümkünse denemeniz veya GeT ile almanız iyi olacaktır.
Görünüş çok önemli değil zaten. Elektronik aksamında, elektrikten dolayı herhangi bir patlama ve ya elektrik çarpması meydana gelebilir mi? Ses kalitesi çok da iyi olmayacağından diğer aşınmaların çok bir önemi yok.

Patlama olacağını sanmıyorum, teknik olarak çarpma olabilir. Ama zaten çarpma gibi bir durumu olsaydı satıcı bunun farkında olurdu, alan kişi de illaki deneyeceği için mutlaka tamir ettirirdi.

Elektronik aksamda sıkıntı olarak en kötü ihtimalle topraklama kablosunun bağlanmaması ya da anahtarın, düğmenin falan bozuk olması çıkacaktır karşınıza. Bunlar da kolayca anlaşılacak, çözülecek olaylar.

Geri
Yukarı