Elektro gitar tavsiyesi

Çalarsın güzel kardeşim. Manyetiğin etkinliğine kafanızı takmayın. Humbucker olması gürültüsüz olmasını sağlar. Çıkışının yüksek olması; sert ton vereceği anlamına gelmez. Drive a daha iyi tepki verir o kadar.
Single humbuckerlarda belli bir drive seviyesinden sonra ton çamurlaşmaya başlar. o sebeple yüksek drive kullanmıyorlar.
Bu tip yorumlara takılmayın.
Bizim bahsetmek istediğimiz o değildi. Les Paul'de de HH manyetik combosu var. Fakat humbacker var humbacker var. Tonal karakterleri farklı. Schecter'da bu konuda daha sert tonlar verecektir Les Paul'e göre. Olay bundan ibaret.

Bizim bahsetmek istediğimiz o değildi. Les Paul'de de HH manyetik combosu var. Fakat humbacker var humbacker var. Tonal karakterleri farklı. Schecter'da bu konuda daha sert tonlar verecektir Les Paul'e göre. Olay bundan ibaret.
Böyle birşey yok ,yukarıda belirttiğim gibi. Sert ton sizin kullandığınız ekipman ile şekillenen birşeydir. O gitarın manyetiklerinden ötürü gain kapasitesi yüksektir sadece. bu onu sert karakterli gitar yapmaz.

Yani, bir traktörü de , ferrariyi de 10km hızda sürebilirsiniz. Canınız isterse motoru müsait olduğundan ferraryi 300km hıza çıkarabilirsiniz.

Son düzenleme:
Böyle birşey yok ,yukarıda belirttiğim gibi. Sert ton sizin kullandığınız ekipman ile şekillenen birşeydir. O gitarın manyetiklerinden ötürü gain kapasitesi yüksektir sadece. bu onu sert karakterli gitar yapmaz.

Yani, bir traktörü de , ferrariyi de 10km hızda sürebilirsiniz. Canınız isterse motoru müsait olduğundan ferrari ile 300km hıza da çıkabilirsiniz.
Yanlış biliyorsunuz hocam. 14 yıldır gitar çalıyorum. Çeşitli humbucker manyetikleri deneme şansım oldu. Aktif pasif farketmeksizin. Aynı amfiden ve aynı pedallardan çıkan tonlarda tel değişen kısım manyetiklerdi. Sonuçlar inanamayacağınız derecede büyük. Lütfen yanlış bilgilerinizle insanları yönlendirmeyin.

Yanlış biliyorsunuz hocam. 14 yıldır gitar çalıyorum. Çeşitli humbucker manyetikleri deneme şansım oldu. Aktif pasif farketmeksizin. Aynı amfiden ve aynı pedallardan çıkan tonlarda tel değişen kısım manyetiklerdi. Sonuçlar inanamayacağınız derecede büyük. Lütfen yanlış bilgilerinizle insanları yönlendirmeyin.
Yarıştıracaksak, 20 yıldan fazladır gitar çalıyorum, yüzlerce sahne, sayısını hatırlayamadığım kadar gitar - manyetik- amfi-ekipman kullandım. iki tane stüdyo sahibi oldum. Prodüksiyon yapan biriyim.
Yanlış bilgi veriyorum öyle mi ?

Yarıştıracaksak, 20 yıldan fazladır gitar çalıyorum, yüzlerce sahne, sayısını hatırlayamadığım kadar gitar - manyetik- amfi kullandım. iki tane stüdyo sahibi, prodüksiyon yapan biriyim.
Yanlış bilgi veriyorum öyle mi ?
Evet yanlış bilgi veriyorsunuz. Manyetik sadece gain kapasitesini artırmaz. Tona şekil verir. Piyasada bu kadar çok manyetik olmasının sebebi de budur. Seymour Duncan APH-1 ile Seymour Duncan Invader (pasif) manyetikler arasındaki fark sadece gain kapasitesinden ibaret değil. Ve bu sadece bir örnek bir sürü varyasyon var bunlarla ilgili.

Alemsiniz ha üstadlar çocuk diyo 1.000 liram var siz diyorsunuz seymır dankın:) Bırakın bunları bi el atın tanıdık falan bulun ucuza gitar sahibi olsun. Bunlar ona faydası dokunacak konular değil şu an.

Alemsiniz ha üstadlar çocuk diyo 1.000 liram var siz diyorsunuz seymır dankın:) Bırakın bunları bi el atın tanıdık falan bulun ucuza gitar sahibi olsun. Bunlar ona faydası dokunacak konular değil şu an.
Bunu söylüyorum kaç gündür. Yeni başlayan birine yok manyetikmiş, tremoloymuş, Seymour duncan ile Single coil detayıymış falan... sadece gereksiz kafa karışıklığı yaratırsınız. İleride ne alacağına, ne ile kendini daha uyumlu hissedeceğine kendi karar verir.

Çok küçük ve ancak kişinin kendi tecrübesi ile sonuca ulaşabileceği detaylar bunlar.
Hangi gitarın rengini şeklini beğendiysen al kardeşim. Her gitar işini görecek.

Geri
Yukarı