Elektro gitara başlayacağım, önerileriniz nelerdir?

Ses kartının amfiye kıyasla avantajarı ve dezavantajları nelerdir?

Ses kartı ile kayıt almak amfiye göre çok daha kolaydır. Ancak ses kartları da kaliteli amfilerin yerini tutmaz. Başlangıç seviyesinde amfi üzerindeki ayarlar ile oynayarak vakit kaybetmek yerine ses kartı üzerinden web üzerinde hali hazırda oluşturulmuş presetler ile çalınmak istenen şarkının tonu direkt elde edilebilir. Amfi üzerinde bunu ayarlamak çok daha zordur fakat amfi uzun vadede müzik kulağınızın gelişmesini ve az malzeme ile çok üretim yapabilmenizi sağlar. Ucuz yollu amfileri tercih etmektense ses kartına yönelmeyi tercih ederim. Çok ileri seviyede amfiye geçiş daha mantıklı olacaktır. Ses kartı sözcüsü gibi oldum ama bunları yıllardır amfi ile elektrik gitar kullanan birisi olarak söylüyorum.

Ses kartı ile kayıt almak amfiye göre çok daha kolaydır. Ancak ses kartları da kaliteli amfilerin yerini tutmaz. Başlangıç seviyesinde amfi üzerindeki ayarlar ile oynayarak vakit kaybetmek yerine ses kartı üzerinden web üzerinde hali hazırda oluşturulmuş presetler ile çalınmak istenen şarkının tonu direkt elde edilebilir. Amfi üzerinde bunu ayarlamak çok daha zordur fakat amfi uzun vadede müzik kulağınızın gelişmesini ve az malzeme ile çok üretim yapabilmenizi sağlar. Ucuz yollu amfileri tercih etmektense ses kartına yönelmeyi tercih ederim. Çok ileri seviyede amfiye geçiş daha mantıklı olacaktır. Ses kartı sözcüsü gibi oldum ama bunları yıllardır amfi ile elektrik gitar kullanan birisi olarak söylüyorum.
Bir acemi olarak ses kartı kulağıma çok daha cazip geldi. Sahneden çok kendi evimde çalacağım için müziğimi arkadaşlarımla paylaşacaksam ses kartı zaten gerekli. Sanırım ses kartı alacağım.
Ses kartı önerisi olan var mı?
Focusrite Scarlett Solo Gen 3 USB Ses Kartı Kitabı ve Fiyatı Sanırım bunu alacağım aksi yönde fikir sunan olmazsa.
Ya da bu Wilh. Steinberg UR12 Ses Kartı Kitabı ve Fiyatı - Hepsiburada

Son düzenleme:
UR12 alma Focusrite'ı denemedim fakat UR12'yi kullanmak zorunda kalmıştım iyi bir kart değil. Focusrite, Presonus bir ihtimal M-Audio düşünebilirsin ses kartı olarak. Zaten ileride kendin ihtiyaç hissedince model yükseltirsin.
Kulaklık + ses kartı + mikrofon başlangıç setleri oluyor genelde bu markaların onlara bakabilirsin. Çünkü kaydettiğin sesi duymak isteyeceksin ve bu sefer monitör derdine düşeceksin.

Yeni konular

Geri
Yukarı