Elektro gitarda eller nasıl hızlandırılır?

İlk gitar çalmaya başladığınız zamanlarda klasik bir el hızlandırma antrenmanı var (parmaklarımızı tellere koyup sırayla aşağıdan yukarıya veya tam tersi ) onu yapmaya devam edin sürekli yapın artık çalıyorum deyip bırakmayın aynı zamanda bahsetmiş olduğum antrenmanı aynı perdelerde de sürekli yapmayın arada bir öbür perdelerde de pratik yaparak hızlanabilirsiniz.

Bir bir ölçü yta da tanımlama cümlesi değil. 60 BPM de 64'lük notalarla çalıyorsanız o klavyeden duman çıkar.
Ya da aynı klavyede 1'lik notlar ile çalıyorsanız uykunuz gelebilir.

Babe im gonna leave you şarkısının girişini 60BPM çalabiliyorum ama dance of death şarkısını 60 BPM çalarken zorlanıyorum. Müzik teorisini bilmiyorum Nail Yavuzoğlu'nun uygulamalı müzik teorisi kitabını kullanıyorum ama daha 2.dersteyim. Klavye üzerindeki nota yerlerini ezbere bilmiyorum ama mantığını biliyorum yavaş şekilde hepsini sayabilirim.

Babe im gonna leave you şarkısının girişini 60BPM çalabiliyorum ama dance of death şarkısını 60 BPM çalarken zorlanıyorum. Müzik teorisini bilmiyorum Nail Yavuzoğlu'nun uygulamalı müzik teorisi kitabını kullanıyorum ama daha 2.dersteyim. Klavye üzerindeki nota yerlerini ezbere bilmiyorum ama mantığını biliyorum yavaş şekilde hepsini sayabilirim.

Ne kadar süredir gitar çalıyorsunuz?

Yeni konular

Geri
Yukarı