Elektrogitar alınır mı?

Kberke

Femtopat
Daha fazla  
Elektrogitar çalmak istiyorum bu konuda hevesliyim ancak kurslara gidecek pek vaktim yok babamda kurssuz yapamazsın diyor sizce bu doğru mu? Öğrenmem kolay mı olur zor mu? Müzik kulağı lazım diyor olup olmadığını nasıl anlarım?

Udemy üzerinde Deniz Sayman ve Selim Işık gibi çok yetenekli ve bilgili insanların tamamen Türkçe, Güzel ve anlaşılır bir şekilde yeni başlayanlar için elektro gitar kursları mevcut. Deniz Saymanınkini satın alıp inceledim ve çok güzel.
Fiyatları 60 ve 70TL'ye düşüyor birkaç günde bir. Alıp onunla devam edebilirsin sıfırdan başlayanlar için oldukça güzel bir kurs.

Elektrogitar çalmak istiyorum bu konuda hevesliyim ancak kurslara gidecek pek vaktim yok babamda kurssuz yapamazsın diyor sizce bu doğru mu? Öğrenmem kolay mı olur zor mu? Müzik kulağı lazım diyor olup olmadığını nasıl anlarım?

Gitar çalmak için müzik kulağı gerekmez. Perdesiz enstrüman değil bu.
Kurs başlangıçta olmalı. 6 ay kadar en azından Temel bilgileri alın. Sonra kendi başınıza ilerlersiniz. Sıfırdan videolarla falan başlamak enstrümandan soğumasına neden olur. Kafanız çok karışır.

Geri
Yukarı