Elektrogitar amfisi tavsiyesi

Zeki Mürmeyen

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Cort x-6 gitarım için amfi bakıyorum. Bütçem max. 200 lira. Daha çok distortion çalmayı seviyorum. Fazla ses çıkarması önemli değil, ses kalitesi ve taşınabilirlik önemli benim için. Teşekkürler.

Hocam 200 lira demiştim ama bu 500 lira civarında. Ya ben yanlış şeyin fiyatına baktım ya da siz bütçeyi görmediniz :p

Ses kalitesi iyi olsun istiyorsan fiyatı braz yükseltmen gerekecek. Mesela Line 6 marka bi taşınabilir amfiyi belki 200 TL ye alabilirsin. Fakat çaldıktan 1 saat sora ben ne halt ettim diyip aynı gün satmak isteyeceksin. Roland ise kullanmadığım için yorum yapamıyorum ama kullananlar genellikle memnun.

Arkadaşımda var Roland. Gerçekten çok güzel ama dediğim gibi fiyat sıkıntılı. Şimdi ben internetten sipariş vermek istemiyorum. 2. El veya 0 amfiyi alırken dikkat etmemiz gerekenler nelerdir? Neyine bakıp 'hmm bu iyiymiş bunu alayım' demeliyim?

her tonunu tek tek incelemelisin clean tonlarını efektlerini. Farklı distortion efektlerini de tek tek denemelisin. thrash tonlarını death tonlarını blues tonlarını. senin kulağına evet budur bu sesten doygunluk alıyorum dediğin de amfi iyi demektir. Tabikide dip ses gürültüsünü almaman için kaliteli bir jak ile soundcheck yaparsan senin için daha doğru bi seçim olur.

Bence biraz daha bekleyip Roland, Line 6 veya Vox' un çok kanallı ufak amfilerini almalısın. Sebebi ise 200 lira ile aldığın amfi başlarda seni tatmin etse de ilerde sana distortion zayıf gelecektir. Distortion bir yana reverb, delay, chorus gibi temel fx lerin yokluğu da sana koyacak... Ayrıca söylediğim amfilerin farklı clean ve overdrive kanalları var (amfi modellemeleri) Bu üç markaya da güvenebilirsin. Bence sabır edip daha iyisini al. (Onları sonra alırım şimdilik beni bu idare etsin dersen sana söyliyim bu durum bütün tanıdıklarımın başına geldi o beni idare eder diye aldıkları amfilerin yenisini alana kadar imanları gevredi bekleyip daha iyisini almak daha mantıklı olacaktır hem vazgeçtikten sonra da 2. el piyasasında elden çıkarmak kolay olur. Sadece hevesimi alayım zaten çok meraklı değilim diyosan o zaman bekleme istediğin amfiyi al) kolay gelsin

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı