Elektronik ürün satan zincir mağazalarda pazarlık mümkün mü?

Ramazan Ö

Hectopat
Merhaba.

Biraz da pazarlıkla 120Bin'e anlaştık.

Bu mesajdan sonra bu durum ilgimi çekti. MediaMarkt, Teknosa ve Vatan gibi yerlerde elden alınacak ürünlerde pazarlık yapılabiliyor mu? Mesela peşin fiyatına 12 taksit veya atıyorum 10.000 TL gibi indirimler alabiliyor muyuz?

@mimario, siz nasıl yaptınız? bu arada laptopunuz hayırlı uğurlu olsun. :)

Son düzenleme:
Pazarlık yok ama onun özel bir şeyi vardır oradaki çalışan dükkan sahibi mi kendi ürünü gibi indirim yapacak.

Ben de olamayacağını düşünüyorum ama alıntıladığım mesaj kafamı karıştırdı.

@Akif9748, hocam o durumdan haberim var ama benimki maalesef öyle bir alım değil. Ben de kurumsal faturayla alacağım ama sadece 1 tanecik. :D

Ben de olamayacağını düşünüyorum ama alıntıladığım mesaj kafamı karıştırdı.

@Akif9748, hocam o durumdan haberim var ama benimki maalesef öyle bir alım değil. Ben de kurumsal faturayla alacağım ama sadece 1 tanecik. :D
Hocam nakit aldığını söylemiş konu sahibi. Ondan da indirim yapılabiliyor peşin ödemelerden. Havaleler bile indirim veriyor çünkü. Bence en iyisi konu sahibine sormak.

Merhaba.

Bu mesajdan sonra bu durum ilgimi çekti. MediaMarkt, Teknosa ve Vatan gibi yerlerde elden alınacak ürünlerde pazarlık yapılabiliyor mu? Mesela peşin fiyatına 12 taksit veya atıyorum 10.000 TL gibi indirimler alabiliyor muyuz?

@mimario, siz nasıl yaptınız? bu arada laptopunuz hayırlı uğurlu olsun. :)
Merhabalar.

Öncelikle Kayseri'li olduğumu söyleyerek başlayayım. Pazarlık şansımızı her yerde deneriz 🙂. Ürünün fiyatı normale göre indirimliydi (Bir kaç gün önce 169bin TL civarındaydı. O gün 129 olarak etiket gördüm). Haliyle o seviyede bir ürünü inceleyince personeller ilgilendi. Fiyatta indirim talep ettim. Müdürlerine ve merkeze danışmalarını istedim. 126bin TL olarak dönüş yaptılar. 110bin TL gibi düşündüğümü, olup olmayacağını danışmalarını rica ettim. Laf biraz uzadıktan sonra 119bin TL teklif ettiler. Başta onaylayan sistemin ret verdiğini, en son yapabileceklerinin 121bin TL olduğunu belirttiler. Kredi kartına 3 taksit ile anlaşma sağladık. Süreç bu şekildeydi. Her ne alacak olursanız olun bu şansınızı deneyin. Bir çok defa faydasını gördüm bu durumun.

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Çok daha iyileri sizlere nasip olur umarım

Geri
Yukarı