Elementary OS basit web browser nasıl yapılır?

Sytra

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar steamın birkaç ay önce Steam Play (Proton) geliştirmesine başladığını öğrenince Linux'a geçmemek için pek bir sebep kalmadı benim için. Sanal olarak Elementary OS ile kişisel özelleştirmelerimi yaptıktan sonra bilgisayarımı Elemtary OS olarak kullanmaya başlayacağım. Ancak Whatsapp ve Android Message uygulamalarının Linux için bulunmadığını gördüm. Buna çözüm olarak basit bir web browser yaparak bu iki uygulamanın girişlerini bu browserden yapmak istiyorum. Bu browseri nasıl yapabilirim örnek kod bulabileceğim bir web sitesi var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Demek istediğinizi tam olarak anlayamadım Whatsapp Web üzerinden güncel bir browser ile zaten istediğiniz işletim sisteminde kullanabiliyorsunuz Whatsappı. Android Message resmi olmayan bazı uygulamalara sahip. chrisknepper/android-messages-desktop İkinci soruna gelirsek herhalde en baştan çekirdeklerini yazıp bir browser yapmayı düşünmüyorsun ama zaten Chromium ve Firefox açık kaynaklı projeler onların kodlarına erişip üzerinde değişikler yapabilirsin ama kullandıkları kodlama dillerine ve temel programlamaya hakim değilsen bu işin altından kalkmak bile zor.

chromium/chromium

Downloading Source Archives

Browser yapmak ile ilgili burada verilen cevaplara göz atmanı tavsiye ederim.

https://www.quora.com/How-do-I-create-my-own-web-browser

Son düzenleme:
Chrome ve diğer Chromium tabanlı tarayıcılarda, Web sayfalarından kısayollar oluşturabilirsiniz. Ayrı pencerede açılırlar (bir uygulama gibi).

Google Chrome ve Chromium için: Üç noktalı menü simgesine tıklayın > Diğer Araçlar > Kısayol oluştur... Son olarak "Pencere içinde aç" kutusunu işaretleyin.

Geri
Yukarı