Elementary OS kilit ekranında klavye çalışmıyor

1024byte

Centipat
Bilgisayarıma dün elementary OS yükledim ve sürücülerimi güncelledim. Fakat bugün açtığımda kilit ekranda kalıyor ve klavye ve Bluetooth fare çalışmıyor sadece touchpad çalışıyor. Nasıl düzeltebilirim?

Dosya Ekleri

• 41857141-7260-4E91-ADE9-3B74B25751C7.jpeg
    41857141-7260-4E91-ADE9-3B74B25751C7.jpeg
    94 KB · Görüntüleme: 56
Son düzenleyen: Moderatör:
Klavyenin kesinlikle çalışması lazım normalde. Sadece fare olsa belki Bluetooth sürücülerinde sorun olabilir diye düşündüm ama @LoVerPC'nin dediği gibi cidden sorunsuz mu kurulumunuz?

Klavyenin kesinlikle çalışması lazım normalde. Sadece fare olsa belki Bluetooth sürücülerinde sorun olabilir diye düşündüm ama @LoVerPC'nin dediği gibi cidden sorunsuz mu kurulumunuz?
Muhtemelen yeterli SWAP alanı atamadı ve uyku modundan uyandırınca bilgisayar yanıt veremedi.

Bilgisayarın gücünü tamamen kapatıp, açmayı dener misiniz?

Bu gibi sorunlarda buradaki anlatımım işe yarıyor.
Sistemden dolayı çalışmayan klavye, TTY ekranında veya Recovery mod >Root satırında çalıştığı için anlatımdaki işlem genelde çözüm oluyor.

Mesaj yazan herkese teşekkür ederim. Kullandığım bazı programların Linux sürümünün bulunmaması ve tecrübesizliğim nedeni ile temiz kurulum yapıp Windows'a geçiş yapmak zorunda kaldım. Linux'u eski dizüstü bilgisayarıma kurup devam edeceğim. Konu kilitlenebilir.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı