Elementary OS kurulum esnasında amdgpu_get_bios hatası

Enespınar

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar başka bir NVIDIA kullanan bilgisayarıma rahatlıkla elementary kurabilmiştim fakat AMD bir ekran kartına geçiş yaptım amdgpu_get_bios *error* hatasıyla karşıkarşıyayım ve internette çözümünü bulamadım. Yardımcı olursanız çok sevinirim.(BIOS'tan legacy açık secure ve Fast Boot kapalı. Farklı ayarlarla da denedim işe yaramadı direkt sürücü problemi sanırsam.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemi nomodeset değişkeni ile açıp, daha güncel bir çekirdek kurmayı deneyebilirsin. Mesela Xanmod özelleştirilmiş çekirdeği kolayca kurarsın.

Hocam cevap verdiğiniziçin çok teşekkür ederim ama maalesef bayağı amatörüm bu iki işlemi de nasıl yapacağımı bilmiyorum kolayca kurarsın demişsiniz acaba nasıl yapıldığını anlatabilir misiniz?

Üşenmiyorsan ve özellikle EOS kullanmak istiyorsan, açılışa nasıl nomodeset değişkeni ekleneceğini arama motorlarından araştırabilirsin, bir çok kaynak var. Ayrıca konunun devamını incelememişsin, devam etseydin aşağıdaki bağlantıyı da paylaştığımı görebilirdin.

Üşeniyorsan ve Linux kurmak istiyorsan; çekirdeğin 5.8 sürümü ve sonrası ile varsayılan olarak gelen bir Linux dağıtımı kullan gitsin.

Üşenmiyorsan ve özellikle EOS kullanmak istiyorsan, açılışa nasıl nomodeset değişkeni ekleneceğini arama motorlarından araştırabilirsin, bir çok kaynak var. Ayrıca konunun devamını incelememişsin, devam etseydin aşağıdaki bağlantıyı da paylaştığımı görebilirdin.

Üşeniyorsan ve Linux kurmak istiyorsan; çekirdeğin 5.8 sürümü ve sonrası ile varsayılan olarak gelen bir Linux dağıtımı kullan gitsin.

O konuda attığınız video hem ubuntu için olduğundan hem de uyguayan arkadaşta işe yaramadığından ben de denemedim.Uygun olunca deneyeceğim umarım işe yarar.

Geri
Yukarı