Elementary OS nasıl silinir?

camaleddin

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaslar. Ben eskı laptopa Elementary OS kurdum buradakı yorumlara bakarak. Ama bır aptallık yaptım kurdukdan sonra restart nowa basıp flash belleğı cıkarttım.
Sonradan Elementay OS açılınca bazı sorunlar oluştu. Ekran sıyah oluyor, 5-10 dakikada bır kasıyor. Bana nasıl Elementary OS'u sılebıleceğimi söyleyebilir misiniz? Bır de dual boot yaptım Wındows 7 ile.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 7 format USB'si oluştur. Daha sonra:
Öncelikle Windows 7'ye gir ve Disk Yönetimi kısmını aç. Elementary için oluşturduğun diskleri sil yada biçimlendir.

Daha sonra bu işlemleri takip et
Aslinda windows açip direk diğer disk bolumundeki elementary diskini biçimlendirebilirsiniz.
Şu anda önyükleyici olarak GRUB mu var bilgisayarda? Ve bu işletim sistemleri aynı sabit diskte mi? (Veya SSD'de)
Hdd sifirlama programi ile yapabilrsin hem hdd performansina olumlu etkiside olur. Ama tüm veriler silinir.

Oncelikle teşekkür ederim simdi cevabliyim
Windowsla Elementary os farkli disklerdeler yani d 20gb hisse keserek elementary os a verdim ayni hdd amma başka dikteler
Arkadaslar ben nasil yapabilirm ki windowstaki belgeler silinmesin yaninda elementary os silinsin yani sadece elementary os silmek isterim

Ayni hdd ikiye bolmuşsun degil mi? Dedihgim gibi yap windows aç elementary os olan diske sağ tikla biçimlendir en kolay yolu bu.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı