ElementaryOS'ta uygulama nasıl yedeklenir?

Mergen Tengri

Hectopat
Makaleler
8
Daha fazla  
Meslek
Tekno-Lokum
ElementaryOS kullanıyorum, İnternetim çok kötü olduğu için format atmadan önce uygulamaları yedeklemek istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim?
Örnek olarak LibreOffice'i yedeklemek istiyorum, Yedeklemekten kastım .deb dosyasını çıkartmak. Yani daha önceden indirdiğim bir uygulamanın .deb dosyasını nasıl paketleyebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yapılan ayarlar ev dizininizdeki .config ya da .local içinde saklanmakta. Bu klasörler öntanımlı olarak gizlidir. Bu klasörleri dosya yöneticisindeki Ctrl + H kısayollarına basarak gösterebilirsiniz.

Yapılan ayarlar ev dizininizdeki .config ya da .local içinde saklanmakta. Bu klasörler öntanımlı olarak gizlidir. Bu klasörleri dosya yöneticisindeki Ctrl + H kısayollarına basarak gösterebilirsiniz.
Ondan söz etmiyorum. Uygulamaların nasıl paketleneceğini sordum.

İndirierek kurulan uygulamaların paketleri /var/cache/apt/archives/ dizininde tutulur. Bu dizn içindeki paketler belirli aralıklarla otomatik olarak silinir. Silinmediyse oradan kopyalayabilirsin. Yeniden kurulum yaptıktan sonra, aynı dizine kopyalarsın. Eğer paketlerin yeni sürümü depoya girmediyse, bu paketler yeniden indirilmez ve kopyaladığın paketlerle kurulum yapılır.

Yeni konular

Geri
Yukarı