linux

 1. A

  Linux işletim sistemli Laptop önerisi

  Arkadaşlar merhaba, Özellikle maksimum 2 kg ağırlığında, Linux ortamını daha rahat görmek adına bilgisayarıma yakın bir özelliklere sahip bir Linux bilgisayar almayı düşünüyorum. Ve şu anda kullandığım bilgisayar 24 GB RAM ile çalışmakta, bu yüzden 8 GB RAM bilgisayar almam beni gerçekten...
 2. Talha321

  Linux 32 Bit eski sistemler için tarayıcı önerisi

  Arch Linux 32 Bit--983MiB RAM. Video izlerken takılmayacak tarayıcı arıyorum. Firefox H264ify eklentisiyle kullandım ancak fayda etmedi. Önerebileceğiniz tarayıcı ya da takılmaması için yapabileceğim başka bir şey var mı? Arch Linux 32 i686 Xfce 4.16 5.10.32-1.0-lts CPU: Intel Atom 320(2)...
 3. OnatCagan

  Linux Mint sürekli cızırtı geliyor

  Merhaba arkadaşlar. Dün Linux'a geçmeyi düşündüm. Ve bugün çok pişmanım. Ses belli aralıklarla cızırtılı geliyor. Nasıl düzelteceğiz? Arkadaşlar yardımınıza gerek kalmadı Windows'a geri dönüyorum. Batsın böyle işletim sistemi. Hızlandırmak için yükledik eskisinden daha fazla kasıyor. Lanet olsun.
 4. Saboxx

  Manjaro Linux PulseMixer "Connection refused" hatası

  Manjaro i3'te PulseMixer'ı açmaya çalıştığımda şöyle bir hata veriyor: Failed to connect to pulseaudio: Connection refused.
 5. MetinZühRe

  Linux Mint yanına Windows 8.1 kurmak

  Dostlar ben Linux Mint kullanıyorum memnunum ama yanında Windows işletim sistemi olmasını da istiyorum, 8.1 kuracağım yardım eder misiniz?
 6. B

  Yazılım ile alakalı siteye şablon önerisi

  Merhaba iyi forumlar, yazılım dersleri ve genel yazılım ve Linux hakkında bilgiler vereceğim blog siteme HTML CSS şablon arıyorum. Ücretli ücretsiz hiç fark etmez. Önerilerinizi bekliyorum.
 7. EZH

  Ghost Spectre gibi programları önerir misiniz?

  Bilgisayara format atmayı planlıyorum ama bu sefer bilgisayarım cidden bayağı kötüleştiği için modlanmış Windows kullanmak istiyorum. Modlanmış Windows'u (özellikle Ghost spectre'yi) önerir misiniz? (iyi veya kötü anlamında) Linux kullanabilirsin diyenlere cevabı buradan vereyim, Linux'a her...
 8. Huso112

  Çözüldü Windows ayarlarından atılan format Linux Distrosuna/GRUB'a zarar verir mi?

  Merhabalar. Bugün yedeklerimi hazırladım, önemli dosyalarımı taşıdım ve formata hazırım ama aklımda bir soru var. Eğer Windows'a format atarsam, Linux'un ve/veya GRUB'un bozulmasından korkuyorum. Herhangi bir zararı olur mu?
 9. Saboxx

  Başlangıç için en iyi pencere yöneticisi hangisi?

  Sorum başlıktaki gibidir 🙂
 10. Talha321

  Çözüldü Arch Linux başlangıçtaki ekran parlaklığı maksimum oluyor

  Arch Linux Xfce kullanıyorum. Başlangıçta ekran parlaklığı hep maksimum seviyede geliyor. Her seferinde el ile ayarlamam gerekiyor. Buna bir çözüm bulamadım. Yardımcı olur musunuz?
 11. D

  Çözüldü TTY ekranındaki tüm çıktıları görmek

  Arkadaşlar iyi günler, TTY ekranındaki çıktıların sadece son 45-50 satırını görebiliyorum. Daha uzun çıktılı bir komut girdiğim zaman, örneğin ls /lib, sadece son kısımları görebiliyorum. İnternette sadece more komutunu bulabildim ama bu da sadece metin dosyaları için işe yarıyor. Tüm komutları...
 12. Emiirrrrs

  Çözüldü Güncelleme Yöneticisi "Güncelleme Listesi Yenilenemedi" Hatası

  Merhabalar, Az önce sistem güncellemelerini kontrol etmek için "Güncelleme Yöneticisini" açtım ancak karşıma ekte belirttiğim sorun çıktı*, çözümünü bilen var mı acaba? Linux Sürümü: Linux Mint 19.3 Cinnamon.
 13. D

  Çözüldü Windows 10 ile Dual Boot Linux nasıl kurulur?

  Windows 10 kullanıyorum ve Linux ile çift işletim sistemi kullanmak istiyorum. Yeni başlayanlar için hangi Linux sistemi önerirsiniz? Arayüzü kolay olması önemli benim için. Masaüstü bilgisayar kullanıyorum, Linux'u nasıl yükleyeceğimi net olarak bilmiyorum. Yardımcı olabilecek arkadaşlar var...
 14. MetinZühRe

  CS 1.6 deb dosyası

  Dostlar ben Linux Mint kullanıyorum 2 gün önce Linux dünyasına başladım Wine bende sıkıntı çıkarıyor. CS 1.6'nın deb dosyasını nereden bulabilirim?
 15. Braa

  Linux Mint kurulumda Dual Boot sormadı

  Normalde Windows 7 olan PC'ye Windows 7'nin yanına Dual Boot ile Linux Mint cinnamon kuracaktım ama kurarken kurulum türü kısmında Windows 7'nin yanına kur seçeneği yoktu. Otomatik olarak diski sil ve Linux Mint yükle seçeneği işaretliydi. Daha önce de kurdum Linux Mint kurulum türü kısmında...
 16. Y

  VirtualBox'ta ekranın sadece çeyreği gözüküyor

  Merhabalar. Sanal makinede ilk önce Linux Mint denedim onda ekranı aşağı yukarı kaydırabiliyordum fakat Ubuntu kurmak istedim açtığımda sadece ekranın sağ üst çeyreği açılıyor ve hiçbir şekilde herhangi bir yöne kaydıramıyorum nasıl çözebilirim?
 17. B

  Çözüm Linux'de Microsoft Edge beta kurulumu ve hesap eşitleme

  Öncelikle iyi forumlar, şu an Gnu/Linux üzerinde Microsoft Edge dev kullananlar var. Onlara sevinecekleri bir haber vermek istiyorum. Microsoft Edge beta kanalı kısa bir süre önce Linux için yayınlandı. Bende bir kurulum rehberi hazırlamak istedim. Öncelikle Microsoft Edge Insider sitesine...
 18. Telmogram

  Çözüldü Linux'ta Wi-Fi kullanılmıyor

  Merhaba arkadaşlar, bilgisayarıma önce Linux Mint daha sonra ise Manjaro kurdum ancak ikisinde de Wi-Fi'ı kullanamadım. Wi-Fi ayar ve arama kısmı bile yok. Bu sorunu nasıl çözebilirim?
 19. leventkerim1

  Hangi Linux dağıtımını tercih ediyorsunuz?

  Merhaba arkadaşlar. Anket açıyorum. Hangi dağıtımı birinci olacak? Birinci olan dağıtımı sistemime kuracağım.
 20. Hehaje

  Çözüldü Linux Mint KDE Plasma ekran alıntısı aracı yok

  Linux Mint'e KDE Plasma ortamı yükledim. Güzel oldu özelleştirdim falan ama ekran alıntıntısı aracı yok. Prtsc tuşuna bassam bile olmuyor. Aratınca da çıkmıyor nasıl yükleyebilirim?
 21. Cemkoray

  Oyun için Linux dağıtımı önerisi

  Uzun zamandır Windows kullanıcısıyım, fakat bir değişiklik yapıp Linux geçme kararına vardım ama bu konuda pek bir bilgi sahibi değilim. Ben bilgisayarı sadece oyun oynamak için kullanan bir bireyim ve sizden ricam en iyi oyun performansı alan Linux dağıtımı önermenizi istiyorum. Özellikler...
 22. R

  Black Mesa oyunundaki Linux kola kutusu

  Black Mesa, Half-Life oyununun hayranları tarafından tekrardan yapılmış remake oyunudur. Oynarken kola kutuları dikkatimi çekti. Böyle bir dokunuşu görünce hem çok şaşırdım hem çok sevindim. :D Anladığım kadarıyla, bu kola kutusu oynayanlar tarafından çok da fark edilmemiş. Denk gelen az herhalde.
 23. Telmogram

  Linux Manjaro nasıl kurulur?

  Selam arkadaşlar, Linux Manjaro kurmayı denedim ancak kuramadım. Kendi kuruluş tecrübelerinize göre kurulum aşamalarını yazabilirseniz sevinirim. Doğru yaptığımdan eminim ama bir türlü çözemedim.
 24. leventkerim1

  Linux Mint kurulumda takıldı

  Merhaba arkadaşlar. Windows 7'nin yanına Linux Mint kuruyordum. Windows7'nin yanına kur dedikten sonra alanı belirledim, tam yükle diyecektim, elektrik gitti. Gelince tekrar kuruluma girdim. Şu an "Yüklenen paketler kaydediliyor"da kaldı. Alttaki yazılar kayıyor. İşlem var ama 20 dakikadır...
 25. Braa

  Intel Atom N550 ve 2 GB RAM'lı sisteme Linux dağıtımı önerisi

  Sistem: Intel Atom N550 2 GB RAM Sizce bu sisteme hangi Linux dağıtımı kurmalıyım? Performanslı ve şık görünümlü olsun yeter.
Yukarı