Elgato HD60s+ oyun yakalamıyor

thorx

Attopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Elgato HD60s + capture Card ve iki bilgisayar ile yayın yapmaya çalışıyorum. Fakat şöyle bir problemim var. Tüm bağlantıları yaptım (oyun bilgisayarındaki ekran kartının HDMI çıkışından alınan çıkışı, Elgato'nun "in" kısmına taktım. Elgato'yu ise yayın bilgisayarına USB port kanalıyla bağladım. Streamlabs OBS programına video yakalama cihazını eklediğimde, yalnızca masaüstü görüntüsünü yakalıyor. (bu cihazı kullanırken "oyun yakalama" kaynağı kullanılmıyor) oyunu bir türlü yakalayamadım. Yakaladığım zaman da oyun bilgisayarının monitörü ile Elgato'yu NVIDIA Denetim Masası'ndan ekran birleştirme şeklinde bir uygulamayla yakalayabiliyorum.

Ancak böyle yaptığımda ise oyunların tamamı 60 FPS ile limitleniyor.

Çift PC yayın yapıp meramımı anlayabilenlerin yardım etmesini talep ederim. Şimdiden çok teşekkürler.
Problemi yine kendi araştırmalarım sonucu çözmüş bulunmaktayım.

Değerli üyeler ve misafirler, benim problemimin çözümü, yayın yapacağım bilgisayarın monitörünün yenileme hızını 144'ten 120'ye düşürmek oldu. Bunun nedeni ise, capture carda oyun bilgisayarımızdan verdiğimiz bağlantının hdmi olması. Şu anda bendeki kablo ile alabileceğim maksimum yenileme hızının 120 olması nedeniyle, senkroinzasyon problemi yaşıyormuşum. Sorunum çözülmüştür.

Konu çözüldü olarak revize edebilir. Moderasyona teşekkürler.

Son düzenleme:
Dostum Selamlar;

Bende capture kard almak istiyorum elgatonun hd 60+ nasıl kayıt edilen görüntülerde donma yırtılma kare kaybı oluyor mu?

Bir diğer seçenek ise hd 60x yeni çıkmış ama pahalı bu yüzden senin fikrin önemli

Geri
Yukarı