Elgato Cam Link 4K ve GoPro Hero 10 OBS'de kasıyor

Amiidamaru

Hectopat
Katılım
16 Eylül 2013
Mesajlar
770
Yer
İstanbul
GoPro Hero 10'u Media Mod aparatıyla kullanarak Elgato Cam Link aracılığıyla OBS programına görüntü aktarmak istiyorum. Bu işlemi tahmin edebileceğiniz üzere Micro HDMI kablo kullanarak yapıyorum. Kameramı USB kablo ile besliyorum. Bataryalı, batarya + kablolu ve bataryasız + kablolu olarak da kullandım. Kullandığım kablo bu linkte.

Kameramı bilgisayara bağlamadan önce 1080P 60FPS görüntü alacak şekilde ayarlıyorum. Hyper Smooth özelliği aktif konumda ve tüm seviyelerini tek tek denedim. Seviyesini yükselttikçe kasma oranı yükseldi. Horizon Leveling özelliği de aktif konumda kullanıyorum. Bunların dışında ayarları kurcalamadım.

Sorun şu ki aktarılan görüntüde çok fazla takılma oluyor. Oluşturduğum sahnede webcam de mevcut ve onda kasma olmuyor. Bu sebeple sorunun GoPro veya Cam Link kaynaklı olduğunu düşünüyorum.

Yaşadığım sorunla ilgili çözüm önerilerinizi merakla bekliyorum.

Not: GoPro kameramı kafa aparatıyla kullandığım için böyle bir senaryoya ihtiyacım var. Hyper Smooth ve Horizon Leveling özelliklerinden bu sebeple vazgeçmem alternatif değil.

@Recep Baltaş Hocam tecrübelerine ihtiyacım var. Tavsiyelerin benim için önemli olacak. Canlı yayınlarım işkence haline geliyor.
 

Yeni konular

Yukarı