Elgato HD60S ses ayar problemi

MarsBates

Decapat
Öncelikle Elgato HD60S ile Ipad'e görüntüyü bilgisayarıma aktarıp oradan da OBS programı ile canlı yayın yapmayı hedefliyorum fakat. Elgato mikrofon sesimi hiç vermiyor ve kayıt aldığımda cızırtılı bir ses geliyor ama bu kaydın sonunda izlerken oluyor kayıt sırasında kulağıma bu ses gelmiyor. Daha sonrasında oyun içinde mikrofon açtığımda ise kulaklığa sesler gelmiyor Ipad üzerinden dışarıya veriyor sesleri. Ses ayarlarımın nasıl olması gerektiğini bilmiyorum. Bunu nasıl çözebilirim? Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Öncelikle elgato HD60S ile iPad'e görüntüyü bilgisayarıma aktarıp oradan da OBS programı ile canlı yayın yapmayı hedefliyorum fakat. Elgato mikrofon sesimi hiç vermiyor ve kayıt aldığımda cızırtılı bir ses geliyor ama bu kaydın sonunda izlerken oluyor kayıt sırasında kulağıma bu ses gelmiyor. Daha sonrasında oyun içinde mikrofon açtığımda ise kulaklığa sesler gelmiyor iPad üzerinden dışarıya veriyor sesleri. Ses ayarlarımın nasıl olması gerektiğini bilmiyorum. Bunu nasıl çözebilirim? Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Sorunu çözebildin mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı problem bende de vardı. İki bilgisayarım ayrı ve ikisinin de internetleri ayrı. Birinden oyun oynayıp diğerinden canlı yayın açıyorum ama ses yok. Bilgisayarlar bir birine ağ üzerinden bağlanmadığı için VoiceMeeter programları işe yaramıyor du. Elgato Capture Card sadece görüntü aktarıyor, ses olayına çözüm şu şekilde buldum.

AUX kablosu ile Oyun bilgisayarının ses çıkışından yayın bilgisayarının mikrofon girişine bağlantı yaptım. Oyun bilgisayarında USB destekleyen kulanlıklı mikrofon kullandım. Oyun bilgisayarına VoiceMeter Mixer programını kurup sesi ana ses kartı üzerinden yayın bilgisayarına gönderip USB kulaklık üzerinden de kendim duyabileceğim şekilde ayarladım. Yayın bilgisayarındaki OBS ye ses girişi mikrofon seçerek. Oyun bilgisayarının tüm seslerini yayın bilgisayarından yayına aktarmayı başardım.

Geri
Yukarı