Eli paslı olta sıyırması sonucu ne yapılmalı?

Baskrimum

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar oltayı hazırlarken yanlışlıkla olta derimi sıyırdı. Olayın üstünden 2 saat geçti. Tetonoz aşısı olmalı mıyım?

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    66,3 KB · Görüntüleme: 62
Daha önce olmadıysan ya da zamanı geçtiyse olmalısın ve doktora görünene kadar alkolle veya kolonya tarzı bir şey ile sterilize etmelisin.

Kesinlikle tetonoz aşısı olmalısın tetonoz şakaya gelmez çok tehlikeli. Hemen git 5 dakikalık iş ufacık iğne sakın riske atma hayatını.

Zaten sağlık kuruluşlarından uzak olduğum için böyle bir konu açmıştım. Yakın olsaydım hemen giderdim. Kaptana göstermiştim benimle dalga geçti yarına ölürsün falan diye biraz da o korktutmuştu beni. 1 gün oldu herhalde olay olalı bir sıkıntı yok şu anlık.
Kesinlikle tetonoz aşısı olmalısın tetonoz şakaya gelmez çok tehlikeli. Hemen git 5 dakikalık iş ufacık iğne sakın riske atma hayatını.

Anladım evet çok ufak bir sıyrık ama bu tarz şeylerde fark etmeyebiliyor. Tetonoz aşısının 5 yıl süresi var diye biliyorum. Mesela ben demir fabrikasında staj yapmadan önce yaptırmıştım. Bazen ertesi gün değil de 10 günlük süreçte de çıkabiliyor fırsatın varsa diye söylemiştim. Sağlıklı günler diliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı