Ben bir tane bilgisayar toplamayı düşünüyorum. Yalnız itopya, teknobiyotik, vatan gibi gibi sitelerde bulunan "PC Toplama Sihirbazı'nı" kullanmak istemiyorum. Çünkü bazı parçalar oralarda olmayabiliyor ya da pahalı olabiliyor.

Ben parçaların fiyatlarını ayrı ayrı araştırıp sonrada ayrı ayrı yerlerden alıp toplamak istiyorum. Ancak hiç bilgim olmadığı için kendi başıma toplayamam. Çünkü anakarta, işlemciye, bağlantı yerlerine ... vs. zarar verebilirim ve PC çöp olabilir.

Şimdi şunu sormak istiyorum;

• Farklı farklı yerlerden almış olduğum elimdeki PC'nin parçalarını nerede toplatabilirim? (Her bilgisayarcı her şeyden anlayamayabilir çünkü olduğum yerdeki bilgisayarcıların bilgi düzeyi çok iyi değil.)
  • Aldığım parçaları kurumsal (Teknosa, Vatan, Mediamarkt ... vs.) olan yerlerde de toplama ücretini vererek PC'yi daha güvenli olarak toplayabilir miyim? Çünkü kurumsal bir yer olduğu için toplama sırasında PC'nin parçalarını alamazlar ve parçalara olaki bir zarar gelirse zararı telafi edebilirler. Hem kamera felan da kayıt altında olmuş olur.
  • Elimizdeki parçaları 81 ilden kargo ile göndererek toplatabileceğimiz bir yer ya da bir firma var mı? (Benim gibi bu konuda bilgisi olmayanlar için bu tür bir hizmet sunan güvenilir bir yer var mıdır?)
Toplanmış sistemleri almak yer yer daha ucuza gelebiliyor.

Tornavidayı tutup vida deliğine zorlanmadan yerleştirip döndürmeyi başaracak kadar ince motor becerilerin çalışıyorsa oturup 1 saat video izleyerek PC toplamayı öğrenebilirsin. Bir kağıda da adım adım not et ne yapacağını, işlem esnasında unutmamış olursun. Biraz özgüven.

Henüz almadıysanız ben hazır sistem öneririm. Ekran kartı fiyatları o şekilde çok daha ucuza geliyor. Hatta neredeyse ekran kartının tek fiyatı ile sistem ile birlikteki fiyatı çok yakın.

En az personelle en çok işi yaptırma misyonuyla çalışmayı kendine görev edinmiş, şu sıralarda da personeller dahil kimsenin vakti olmamasına rağmen, çalışanların bu gibi kurumsal firmalarda kendi insiyatifleriyle karar alamaması söz konusuyken dışardan Vatan'a sistem toplatılmış olması bana pek inandırıcı gelmedi. Ancak şöyle olabilir, birkaç ürün vatandan alınır birkaç ürün dışardan gelirse belki söz konusu olabilir.

En az personelle en çok işi yaptırma misyonuyla çalışmayı kendine görev edinmiş, şu sıralarda da personeller dahil kimsenin vakti olmamasına rağmen, çalışanların bu gibi kurumsal firmalarda kendi insiyatifleriyle karar alamaması söz konusuyken dışardan Vatan'a sistem toplatılmış olması bana pek inandırıcı gelmedi. Ancak şöyle olabilir, birkaç ürün vatandan alınır birkaç ürün dışardan gelirse belki söz konusu olabilir.
Hayır hocam arkadaşımdan biliyorum tüm ürünleri internetteki en ucuz fiyatlardan alıp vatan'dan toplatmıştı. Belki yoğunlukdan dolayı şu günlerde yapmayabilirler orasını bilemem.

Hocalarım çok teşekkür ederim. Kendim toplarken bir sorun yaşarsam müsait olduğunuzda yardımcı olacağınızı biliyorum tabiki. Kimi hocalarım kendin topla diyor doğrudur öğrenmek lazım ama bilgisayarın bir parçası hele ki bu parça ekran kartı ise 10k - 12k bir ekran kartı ise hiç bir şey bilmeyen insan onu takmak için kendine güvenemez. Şayet ben kendime güvenemem.
Tornavidayı tutup vida deliğine zorlanmadan yerleştirip döndürmeyi başaracak kadar ince motor becerilerin çalışıyorsa oturup 1 saat video izleyerek PC toplamayı öğrenebilirsin. Bir kağıda da adım adım not et ne yapacağını, işlem esnasında unutmamış olursun. Biraz özgüven.
Hocam çok şükür fiziki yada zihinsel bir engelim yok ama bir parçaya 5 haneli bir fiyat verince korkuyorum.
Hocam ben yapayım diyeceğim ama şimdi Hakkari'de falan çıkarsın :D.
Hocam Hakkari olsa da bir sorun olmaz yani niye bir sorun olsun ki. Hem biraz da yaklaştınız olduğum yere aynı harfle başlıyor yani Hataylıyım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı