Elimdeki yara sürekli kanıyor

Greenville

Hectopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Bundan birkaç gun önce sol elimin baș parmağı șișmiști.
Ben de șișik kısmı kopardım (yarisi kadardı sanırım) ve kanamaya bașladı.)
Sonrasında bir șey olmamiș gibi davrandım.
Ertesi gün bazen kendi kendine bazen de zorlayinca kanıyordu.
Yara bandı taktım. Sonra bedene çıktık okulda arkadașim geldi yara olan parmağıma bastırdı ve kanadı.
Eve geldim yine yara bandi taktım șimdi.
Haftaya pazartesine randevu aldim sağlık ocağına doktora git bir şey var derse gideceğim. Yok bir șey derse yara bandı takıp iyileșmesini bekleyeceğim. Yara bandı taktıktan sonra biraz küçüldü gibi yara.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şeker hastası olabilirsiniz.
Kan değerlerinizi ölçtürün.
Diyabet ülkemizde 4 kişiden 1'inde çıkan bir hastalık. Dikkatli olun.

Diyabet, yaraların geç iyileşmesine sebep olur.**
Bende neredeyse şeker hastası sayılırım (şekerim sınırda) bana da oldu şeytan tırnağını kopartmıştım. Belirli bir süre sonra geçiyor ama baya uzun sürmüştü sanırım 5 gün falan.

Bende neredeyse şeker hastası sayılırım (şekerim sınırda) bana da oldu şeytan tırnağını kopartmıştım. Belirli bir süre sonra geçiyor ama baya uzun sürmüştü sanırım 5 gün falan.
Normalde hep soyarım hastaliğım takintim var. Ve kabuk çabuk toplar. Ancak izi kalir. Kabuk topladiktan sonra iyileșmesine izin vermem.
Şeker hastası olabilirsiniz.
Kan değerlerinizi ölçtürün.
Diyabet ülkemizde 4 kişiden 1'inde çıkan bir hastalık. Dikkatli olun.

Diyabet, yaraların geç iyileşmesine sebep olur. Veya hiç iyileşmez.**
Șeker hastaliğı hakkında küçuk bir bilgim bile yok. Hastaliğin adına göre konușacağım.
Çikolata vb. Șeyleri yedikten sonra mutlu oluyor ve sağliğimla alakali bir sorun göremiyorum.
(Baklava tarzı bana göre ağır gelen șerbetli tatlıları çok yiyemiyorum. Birde sanki șu yara olduğundan beri doymak bilmiyor gibiyim.)

Son düzenleme:
t
@Greenville
Şeker hastalığı belirtilerinden birisine sahipsiniz.

Özellikle yemek yedikten sonra üzerinize düşen aşırı bir yorgunluk, halsizlik vs. var ise kesinlikle doktora başvurun.
Bu en yaygın belirtilerinden.
Cevaplarınız icin tesekur ederim
Son olarak elimdeki yara bu.

Dosya Ekleri

• IMG_20211231_002006.jpg
    IMG_20211231_002006.jpg
    37,7 KB · Görüntüleme: 27
Son düzenleme:

Geri
Yukarı