Elise Hakkında Görüşleriniz Nelerdir ?

M.CaN

Kilopat
Makaleler
16
Yer
Kırşehir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar Y.S.T Yarı Finalleri'nde HWA ve HESC takımı arasındaki maçı izlerken HESC iyi bir başlangıç yapmıştı ve iyi gidiyordu ama HWA'da hiç pes etmeyen ve rakibini eriten orta koridorda Elise şampiyonunu fark ettim. Maç boyunca hiç pes etmedi ve bence HWA'ya oyunu kazandıran şampion o oldu. Örümcek formuyla da farklı becerileri de olduğu için oynanışı basit bir karakter değil, onu o an anlamıştım. Baktığım kadarıyla AP/Jungle özellikleri var. Mid, Top, Jungle her üç yerde de oynayabiliyor. Genelde Mid ve Jungle seçildiğini gördüm ben. 1-2 defa oynadım yeteneklere az çok anladım. İtem dizilimi hakkında daha sıkıntım var. Yetenek/Saldırı gücü mü kasılmalı yoksa Savunma mı ? Ya da Yetenek/Savunma mı kasılmalıdır ? Videoları falan da izliyorum ama sizden de birkaç ipucu almak istiyorum. Elise taktikleri hakkında fikirleriniz nelerdir ?

Oyunda en sevdiğim AP hero'larından ama hâlâ almaya sıra gelmedi. ADC hariç her yerde oynayabiliyor. Normal oyunlarda pek görülmese de turnuvalarda vs. support olarak da seçiliyor. Topta kolayca etkisiz hale getirilemediği için çok iyi bir seçim.

Sırayla Q>W>E fullüyorum. Genelde yapılması gereken şey E ile stunlayıp, Q ve W kullandıktan sonra örümcek foruma geçip yine Q ve W kullanmak.

Item olaraksa kesin bir item build'im yok. Karşıya göre alıyorum. Takımında dayanıklı hero sayısı azsa can+AP itemleri alınabilir (Rylai's Crystal Scepter gibi). Sırf AP olarak da gidilebilir duruma göre. Yani karşıya ve takıma göre item kombinasyonu yapmak lazım. Şu rehberde duruma göre alınabilecek item'ları bulabilirsin.
Elise Build Guide : It Came From The Shadow Isles! - An in-depth Elise guide :: League of Legends Strategy Builds

Kısaca bahsetmek gerekirse genellikle hem mid hem top olarak kullanılan bir AP herosu.Can değeri yüksekken insan halinde can değeri düşükken örümcek halinde daha fazla damage vurur.Mid olarak oynarken kuleyi , örümcek halindeki yüksek melee damage'i sayesinde rahatlıkla alabilir.Backdoor potansiyali olan bir hero'dur ve iyi bir kaçış mekaniği vardır.Top lane'de oynarken rakibini sürekli dürtüğü için genellikle lane'ini domine eder.Ben şahsen tavsiye ederim.

Kullanımı zor ama zevkli ve can yakabilen bir champion.
Üst koridor ve junglede iyi bir potansiyeli var midde olabilir ama bence midde üst koridor ve jungledeki kadar potansiyeli yok.
Ayrıca support olarakda iyi iş yapar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı