Elixir ve Kingston RAM birbiriyle uyumlu mudur?

zentavision

Centipat
Daha fazla  

Dosya Ekleri

• IMG_20230130_183444.jpg
    IMG_20230130_183444.jpg
    288,2 KB · Görüntüleme: 22
Son düzenleyen: Moderatör:
RAM uyumuna bakarken markanın pek bir etkisi yoktur. RAMlerin uyup uymadığına bakmak için şunların aynı olması gerekir:
1) MHz
2) CL
3) Gerilim
4) DDR
Bunlara dikkat ederek alacağın RAM %99 uyumlu olabilir denebilir.

4GB ve 8GB arasında gözle görülür pek fark olmaz ancak gündelik işlerinde rahatlama sağlar. 4GB günümüz için düşük bir değer.

RAM uyumuna bakarken markanın pek bir etkisi yoktur. RAMlerin uyup uymadığına bakmak için şunların aynı olması gerekir:
1) MHz
2) CL
3) Gerilim
4) DDR
Bunlara dikkat ederek alacağın RAM %99 uyumlu olabilir denebilir.

4GB ve 8GB arasında gözle görülür pek fark olmaz ancak gündelik işlerinde rahatlama sağlar. 4GB günümüz için düşük bir değer.
Hocam peki bu dediğiniz değerlere nerden bakabilirim?

Elinizdeki RAM modelini googleda aratın. Bir kaç farklı siteden özelliklere bakın ve kesin doğru olduğuna emin olduğunuzda aynı özelliklerde RAM sipariş edin. RAMin üzerinde yazan M2F4 ile başlayan modeli googleye yazarsanız bir kaç farklı sitede özellikleri görebilirsiniz.

Elinizdeki RAM modelini googleda aratın. Bir kaç farklı siteden özelliklere bakın ve kesin doğru olduğuna emin olduğunuzda aynı özelliklerde RAM sipariş edin. RAMin üzerinde yazan M2F4 ile başlayan modeli googleye yazarsanız bir kaç farklı sitede özellikleri görebilirsiniz.
Hocam bir de benim anakartım H61H2-M17. Ben buna 8x2 ram takmak istiyorum. Anakartım destekler mı?

Onu bilmiyorum hocam... Belki AIDA64 programı ile maksimum desteklenen RAMi görebilirsiniz. Veya yine googlede anakart modelini aratıp özelliklerine bakabilirsiniz. AIDA64 indirmeden Googlede bu bilgiyi bulabilirsiniz diye düşünüyorum.

Elinizde zaten 4GB ram varken neden 2 tane alıyorsunuz ki? Eğer piyasaya göre ucuzsa alıp elinizdekini satmayı düşünebilirsiniz tabi. Ama dediğim gibi elinizdeki RAMin özelliklerine uygun RAM tercih edin. Uyum konusunda sıkıntı yaşamamak için en garanti yol eldekinin aynısını almaktır.

Linkini attığınız ürün 4x2 şeklinde, dikkatli olun.

Geri
Yukarı