Ellerim ve ayaklarım sürekli kıtlıyor

zahidbolat

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Erbaa
Arkadaşlar mesela elimi birazcık sıkarak yumruk yaptığım zaman 2 elimde kıtlıyor ama böyle tek bir ses değil tüm parmaklarım aynı anda kıtlıyor. Ayakta da aynı şekilde parmaklarımı oynatıyorum kıtlıyor. Nedir sizce sıkıntısı?

Aynı sorun ya da sorun mu bilmiyorum ama bende de var. Şu an sadece ellerimde var. Ayak parmaklarımı fazla oynatıp kıtırdatmaya çalıştığımda kramp giriyor. Bir sıkıntısı görmedim onun dışında. Zamansızlıktan bir uzmana bile görünemedim hâlen. Gidersen haber verir misin? 😀

Aynı sorun ya da sorun mu bilmiyorum ama bende de var. Şu an sadece ellerimde var. Ayak parmaklarımı fazla oynatıp kıtırdatmaya çalıştığımda kramp giriyor. Bir sıkıntısı görmedim onun dışında. Zamansızlıktan bir uzmana bile görünemedim hâlen. Gidersen haber verir misin? 😀
Yaz tatili gelsin gitmek istiyorum.
Yaş kaç? Ne zamandır? Tahlil yaptırdın mı? D vitamini değeri ne? Film çektirdin mi sonucu nerede? Ellerini günde kaç kez kıtlatıyorsun?
Tetkikleri yapmadıysan doktora git.
Yaşım 14. Tahlil yok. D vitamini bilmiyorum. Film çektirmedim. Ellerimi sıkıntıdan bile kıtlatıyorum çünkü sınırsız.

Ellerimi sıkıntıdan bile kıtlatıyorum çünkü sınırsız.
Bu senin başına çok dert olacak bilgin olsun :) Yapmamaya çalış mümkünse psikolojik destek al.
Yaşım 14. Tahlil yok. D vitamini bilmiyorum. Film çektirmedim.
Yaşın küçük gelişme çağındasın daha ondan şu an pek dert etme desem de dikkatli olmanda fayda var, güneşe çıkmaya yürüyüş yapmayı daha çok arttır. 1 yaş sonra sorunlar ilerler ise mutlaka bir çocuk doktoru veya kabul ederse ortopedi doktoruna git.

Bu senin başına çok dert olacak bilgin olsun :) Yapmamaya çalış mümkünse psikolojik destek al.

Yaşın küçük gelişme çağındasın daha ondan şu an pek dert etme desem de dikkatli olmanda fayda var, güneşe çıkmaya yürüyüş yapmayı daha çok arttır. 1 yaş sonra sorunlar ilerler ise mutlaka bir çocuk doktoru veya kabul ederse ortopedi doktoruna git.
Neden psikolojik destek alayım ki? Bu sorundan dolayı bir bunalıma veya strese girmiyorum.

Giriyorsun. 😀 5 yıldır bu durumun farkındayım, ben de senin gibiyim. Stres ve kaygımı artırdığından eminim. Boş zaman bırakmamaya çalış kendine. Genelde sıkılınca çok yapıyorum ben. Doktor önemli hacım anlayacağın, boş mesele değil bu.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı