Elmacıoğlu Vera 27,5" bisiklet alınır mı?

Bisiklet konusunda bilindik markaları tercih etmenizi öneririm, dağcılık için Salcano Bianchi, Kron ve Btwin (ekonomik markalar olduğu için, yoksa önceliğim olan başka markalar var) markaları iyidir. Parçaları da her yerde bulunur. Bir sıkıntı olursa bisiklette kolayca tamir ettirirsiniz ama bu markanın parça kalitesi, kullandığı fren ve vites sisteminin markası nedir, ne değildir; bilinmez. Tavsiyem Btwin, Salcano daha ekonomik olabilir. Ayrıca gerçekten dağcılık için kullanacaksanız V fren yine iyi değildir. V frenler daha çok yol bisikletlerinde tercih edilir, dağ gibi engebeli dönemeçli eğimli bir arazide sağlam bir fren sistemi bulunması şart.

Bisiklet konusunda bilindik markaları tercih etmenizi öneririm,dağcılık için salcano biachi kron ve btwin (ekonomik markalar olduğu için,yoksa önceliğim olan başka markalar var) markaları iyidir. Parçaları da heryerde bulunur.Bir sıkıntı olursa bisiklette kolayca tamir ettirirsiniz ama bu markanın parça kalitesi,kullandığı fren ve vites sisteminin markası nedir ne değildir bilinmez. Tavsiyem btwin,salcano daha ekonomik olabilir.
Okula gidiş geliş ve hobi için alacağım. Yollar yokuş ve engebeli olduğu için dağ bisikleti tercih ediyorum. Güzel bir model önerebilir misiniz? En fazla 1200 TL olabilir.
@BilgisayarKurdu
@Bariso

Geçeceğiniz yollar çok aşırı bozuk değilse daha hafif ve ince tekerli olan şehir/tur bisikleti diye adlandırılan modelleri tercih edin. Dağ bisikleti gibi bozuk yerlerde, kaldırımda falan da kullanabilirsiniz şehir/tur bisikletlerini. Ben geçen yaz dağ bisikletinden yol bisikletine geçiş yaptım, yolda akıyorum, çok uzun mesafeler katedebiliyorum ama en ufak çukurdan bile kaçmak gerekiyor. O yüzden hem konforu hem de hızı birleştiren şehir bisikletleri daha mantıklı bence ulaşım için.

Bütçeniz nedir ona göre öneri yapabilirim. Kendim Corelli Snoop 4.0 kullanıyorum ve gayet memnunum. aldığım zaman 1.300 TL idi. Bu fiyat civarinda bakıyorsanız Corelli Snoop 4.0 öneririm.
Fiyat 1800 TL olmuş.
Geçeceğiniz yollar çok aşırı bozuk değilse daha hafif ve ince tekerli olan şehir/tur bisikleti diye adlandırılan modelleri tercih edin. Dağ bisikleti gibi bozuk yerlerde, kaldırımda falan da kullanabilirsiniz şehir/tur bisikletlerini. Ben geçen yaz dağ bisikletinden yol bisikletine geçiş yaptım, yolda akıyorum, çok uzun mesafeler katedebiliyorum ama en ufak çukurdan bile kaçmak gerekiyor. O yüzden hem konforu hem de hızı birleştiren şehir bisikletleri daha mantıklı bence ulaşım için.
Bazıları Türkiye'de düz yol yok, dağ bisikleti en iyisidir diyor. Bazıları da sizin gibi şehir bisikleti alın diyor. Hangisini almalıyım karar veremedim. Dağ bisikleti daha ucuz ama jantları küçük, şehir bisikleti daha pahalı ama jant daha büyük ve aksesuarı bol. Bence gidip bir bisikletçide denemem en iyisi olacak. İzmir/Bornova'da iyi bir bisikletçi bilen var mı?
2. el almak ister misiniz? Eğer bakmak isterseniz Salcano, Kron, Bisan ve Corelli modellerine bakılabilir.
Maalesef 2. el alamam.

Bazıları Türkiye'de düz yol yok, dağ bisikleti en iyisidir diyor. Bazıları da sizin gibi şehir bisikleti alın diyor. Hangisini almalıyım karar veremedim.
Onu diyenler dağ görmemiş. Kron TX 150 bakabilirsiniz. İnternet üzerinde stokları kalmamış. Bisikletçilerden bulabilirsiniz. Tanıdığım biri kullanıyor. Bu bütçede alınabilecek modellerden. 2. el almanız daha mantıklı olur. Bisiklet konusunda üst seviye bisikletleri bile 2. el topluyoruz.

Yeni konular

Geri
Yukarı