Elon Musk: Türkiye onaylar onaylamaz Starlink uydularını gönderebiliriz

• Konuyu başlatan Zue
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 15
  • Görüntüleme 898
Ben çok devlet araştırdım ve kendi objektifimden olsun diğer insanların objektifinden olsun her türlü değerlendirmeleri yaptım kimi devletler var halkına az değer veriyor bunun sebebi yoksulluk, kimi devletler var halkına çok değer veriyor çünkü zengin, kimi devletler var ortayı oynuyor çünkü devlet borçlu ve orta halli ekonomisi var ancak ben kendi milletinden çok diğer milletlere yardım eden kendi halkı açken Afrikaya okul yaptırıp gıda gönderen, halkı ev alamazken insanlar oturacak yer bulamazken Suriye'ye ev yapacak kadar kendi halkını ezik gören ve önemsemeyen devlet daha görmedim.

Eğer sorun insanların baz istasyonlarına erişememesi ise wifi'ın sınırlı kapsama alanı ile starlink bu konuda pek yardımcı olamayacak (hiç yoktan iyidir orası ayrı konu). Eğer sorun baz istasyonlarının dünyanın kalanına bağlanması ise starlink ve benzeri uydu internet hizmetleri fazlasıyla yardımcı olacaktır.
Ek olarak teoride Türksat'ın böyle bir hizmeti var.

Eğer sorun insanların baz istasyonlarına erişememesi ise wifi'ın sınırlı kapsama alanı ile starlink bu konuda pek yardımcı olamayacak (hiç yoktan iyidir orası ayrı konu). Eğer sorun baz istasyonlarının dünyanın kalanına bağlanması ise starlink ve benzeri uydu internet hizmetleri fazlasıyla yardımcı olacaktır.
Ek olarak teoride Türksat'ın böyle bir hizmeti var.

Internet olmadigi icin naklen yayin bile yapilamiyor bazi yerlerde cunku hatlar cekmiyor. Bu durumlarda binalar arasinda olusturulan kriz masalarina Starlink kurulmasi en azindan bolgedeki haber akisini buyuk oranda rahatlatir. Yoksa herkese teker teker internet goturmek ana amac degil zaten.

Geri
Yukarı