Emekli Memurları Devlet Neden İşten Çıkarmıyor?

@Nieagerams Öyle ama devletin kestiği parmak acımaz :)
Cok sig dusunuyorsunuz bir insanin calisma fetisi olmadigi surece 60 yasindan sonra calismak istemez o insanlar alim gucunun dusuklugu yuzunden calisiyorlar ekonomisi batan ulkede gecinmek icin calisiyorlar o emekli maasi 20 gun bile yetmez bir insana.... en buyuk suclu ulkeyi yonetenlerde yuzunden 60 yasindaki adam calisiyor

Bu arada elinizi vicdanınıza koyun. Yamalı ceket giyen 2-3 çocuklu 70 yaşındaki emekli öğretmenleri görünce içiniz cız etmiyor mu? Bulunduğum şehirde hemen hemen her yaş ve meslek grubunda insanlar tanırım. Emeklinin durumu berbat ötesi. Bu iş şakaya gelmez. Kendi bağkur'unu ve gelir vegisini yatıran bir insan olarak söylüyorum; milletin 35 yıllık çalışma hayatında yatırdığı sigorta ve gelir vergisi ile dünyaları alırsın. Emeklilikten sonra bir 35-40 yıl yaşayacaksın ki gelir vergisini ve SGK primi geri alabilesin.

@Jira Her emekli 3500 TL alamıyor ki? 1300 TL alanlar da var 🤠

Daha geçen dayı 1300 TL alıyorum ve emekliyim açım diyordu🤔

Cebindeki telefonu çıkart videosu belki izlemissindir.
Sen olayı anlamamışsın. Ben devlet memurlarını kast ettim. Primi asgari ücretten ödenen adam tabii ki 1300 TL alır...
Annem doktor. Hastaneleri genç hekimlere ve hemşirelere bırakırlarsa açık söylüyorum hastaneye gitmeyin. Evinizde ölümü bekleyin. En azından acısız bir şekilde ölürsünüz. 🙄
Su yorumları okudukça milletin okuma yazmasını sorgular oldum.

Annen 60 yaşında olup, hala o meslegi yapabilecek kapasitedeyse ben bıraksın demiyorum kardeşim. Anlatamıyor muyum? Benim derdim pili bitmiş adamların sırf para yemek için kapladığı koltuklar.

Bu adamların çoğu da lise mezunudur. Yeni nesil bilmez, eskiden lise mezunu devlet memuru oluyordu.

@.I.N.И.A. babasının gibi insanlar sonuna kadar çalışsın. Onlara bir sey diyen yok. Adam ne güzel kaç tane üni bitirmiş, mesleğini yapabilecek ve çoğu memurdan kaliteli seviyeye gelmiş. Bu adamları kaybetmek hata olur zaten.

Jira'nın demek istediğini anlıyorum. Ama Jira bu konuya eksik bakıyor. Bu kpnunun yaşla felan bir alakası yok. Çalışmak istemeyen genç olsa da işini aksatır. Bugün menzilin kontrolüne geçen devlet hastanelerinde Cuma'ya giden temizlik, güvenlik, vb personeller iki saatte geliyor. Adamlar 1 saatlik öğle arasını 3 saate çıkarmak için ellerinden geleni yapıyorlar. İlçe milli eğitim müdürlüğünde de aynısını yapıyorlar. Eskiden Devlet Personel Başkanlığı bunlara müsade etmezdi. Bakanlıkları müsade etse dahi DPB bir kuruma olumsuz rapor yazdımı iş biterdi. Anca Devlet Personel Başkanlığı yeni Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile kapatıldı. Yerine başka kurum açılmadı.

Adam 55 yaşında öğretmen. Okula zorla geliyor. Sırf maaş için. Öğrenci mi? Pehh kimin umurunda ayın 5'in de maaşım yatıyor zaten diyor.

Olan suçsuz öğrenciye oluyor. Benim ilkokul hocam bu anlattığım şekildeydi. Hiç unutmam. 6 dersin yarisi bomboş geçerdi.

Bu kafada birinin borcu olsa da ben devlet olsam calistirmam. Çok paraya ıhtiyacin varsa buyur özel sektöre. Beyaz yakalalik var mi görürsün orada. Isini yapamayan adamin kadroda isi olmamali.

Adam 2 klavyeye basana kadar 30 dk gecti diyorum, benim zamanımı kim geri verecek?
Aynen öyle çoğu hoca yan gelip yatıyor...

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı