Emekli Memurları Devlet Neden İşten Çıkarmıyor?

50 kusur yaşında biri 3500 TL ve ustunu rahat alır. Salak değiliz :) 50 yaşında o seviyeye gelemediysen mesleği sal zaten.

Ben hayir kurumu değilim, tabii ki ben destek verecek değilim kimseye. Kopek gibi vergi ödediğimiz devlet bakmalı bu insanlara. Bu adamları rahata ulaştırıp gençlere istihdam sağlamalı. Bu şekilde 2 tarafta mutlu olur.

Şu anda ise 2 tarafta mutlu değil kanımca.

Ben aslında burada devlete biraz hak veriyorum çünkü devlet, emekli maaşı 3500 TL olanı da emekli yapsa 6000 TL olanı da emekli yapsa bu emekli olanların %90'ı yine geçinemiyoruz diye şikayet edicek. Evet, işsizlik oranı azalır ama bu seferde de çalışmak isteyenleri zorla emekli yapıyorlar diyecekler. Kısacası her şey imzamdaki gibi. :)

Selamlar.

Bugün biraz hükümet binasında işlerim vardı. Öyle aman aman uzun isler de değildi. 13.30'da girdigim binadan 15.20 civarlarında ayrildim. Isimin olduğu salonda 2 3 kişilik sıra vardı ve 4 tane memur vardı. Bu memurlar yaklaşık olarak 50 55 yaşındalar. Her neyse bir tanesinin koltuğuna oturdum. Adam klavyeye bassam mi basmasam mi diye düşünüyor tam anlamiyla :)

Tek işi sisteme 3 4 bilgi girip çıktı vermek ama 10 dakikalık işi ne hale getiriyorlar. Buraya nokta koyalım.

Işsizlik diye ağlayan bir ulkeyiz. Üniversite mezunları iş bulamıyor ama bu emekli devlet memurları emekli olmasına rağmen hala calistiriliyor. Anlamadığım nokta devlet bunları halen neden çalıştırıyor? Işten çıkar, zaten emekliler abi. Koy 24 25 yaşındaki adamları istihdam sağla yeni mezunlara. Senin 60 yaşına dayanmis, emekli adamlarla işin ne?

Yine konuştuğum 58 yaşında bir zabıta var. Adam ben neden işi bırakayım ki, hem emekli para mi hem de burada 2 devriye atmamla ay sonu para mi aliyorum diyor.

1600 TL emekli maasi alsa, geçinemese adam eyvallah. O adam çalışsın. Ama bu bahsettiğim kisilerin en düşük maaşı 3500 TL :) Aldigi emekli maasi ile gul gibi geçinecek seviyede.

Sonra işsizlik böyle şöyle. Yazık gerçekten... Dede olmuş adamlar rahat işlerde parayı yesin, üni mezunu genç adamlar da geçici işlerde harcansin. Adaletin bu kadar iste Türkiye.
Hocam emeklileri bilmem ama şu millet vekilleri ne iş yapıyorda 25 bin TL üstü maaş alıyor? Sabahtan akşama kadar yatıyorlar. Millet asgari üçretle fıtık olurken millet vakilleri göbek ağırlıklarıyla yürüyemiyor.

Hocam emeklileri bilmem ama şu millet vekilleri ne iş yapıyorda 25 bin TL üstü maaş alıyor? Sabahtan akşama kadar yatıyorlar. Millet asgari üçretle fıtık olurken millet vakilleri göbek ağırlıklarıyla yürüyemiyor.
Aklıma Bülent Arınç geldi gece gece :D

@Jira ayıp ediyorsun. Daha olayın içerini bilmeden 50 yaşında maaşı az, mesleği salsın falan, diyorsun. Ayrıca ''ben hayır kurumu muyum?'' gibi kelimelerin hiç hoş değil. Ben bize yardım et, demedim. Empati kurman için o cümleyi söyledim. Herkesin bir derdi var, anla diye. Yoksa kimse keyfinden çalışmaz.

Bütün memurlar aynı değildir. Dereceleri, bölümleri vardır. Babam devlet hastanesinin müdürlüğüne kadar yaptı. Ama alanı farklı bir alan olduğu için maaşı az kaldı. Şimdi şu yaşında adam 3. üniversiteyi bitirdi. ''Tıbbı sekreterlik'' okuyup uygun alandan maaşına 1000 TL kadar artış olacak.

Adam 55 yaşında öğretmen. Okula zorla geliyor. Sırf maaş için. Öğrenci mi? Pehh kimin umurunda ayın 5'in de maaşım yatıyor zaten diyor.

Olan suçsuz öğrenciye oluyor. Benim ilkokul hocam bu anlattığım şekildeydi. Hiç unutmam. 6 dersin yarisi bomboş geçerdi.

Bu kafada birinin borcu olsa da ben devlet olsam calistirmam. Çok paraya ıhtiyacin varsa buyur özel sektöre. Beyaz yakalalik var mi görürsün orada. Isini yapamayan adamin kadroda isi olmamali.

Adam 2 klavyeye basana kadar 30 dk gecti diyorum, benim zamanımı kim geri verecek?

Bizim Fizik hocası somurtgan çok afedersiniz sınıftakilerin Fiziğine sı*çtı bende dahil sayısalım iyi olmasına rağmen Fiziğim 30 artık ders mers dinlemiyorum evde kendim çalışıyorum halbuki hoca 39 yaşlarında ve bayan ama sadece para için derse giriyor 1 sene fiziğim çöpe gitti baştan başladım bazılarının derdi sadece para yaş fark etmiyor artık.

@.I.N.И.A. Demek istediğim o değil. 55 yaşındaki adamlarla ben de çalışıyorum. Ama adami görsen 25 yaşındaki adamdan farksız, yürüyen bilgi adam. Gözü kapalı yapar bıraksan her şeyi. Bu adam sonuna kadar çalışsın, hakkı.

Ben yan gelip yatanlara, işin kabiliyetini kaybetmiş kisileri kastediyorum.

Bunlar denetim açığını kullanarak isi yuruten tipler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı