Eminönü'ndeki beleş baklava izdihamı

farukarman007

Hectopat
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Yönetici
Bir depremde zarar görmüş, erzak için sıra bekleyen Japonlara bakıyorum; bir de 2 dilim baklava için birbirini ezen vatandaşlarımıza. Onu geçtim, günlerdir ağzına lokma girmemiş Afrikalılar bile erzak dağıtılırken böyle izdiham yapmıyor. Hayır bunun yoksulluk ve fakirlikle hiçbir alakası yok. Yoksul adam orada sırada beklerken bile çekinir. Tamamen görmemişlik ve beleşçilik. Aynı şeyi metrobüste de görüyorum, 2 durak sonra inecek insanlar sırf koltuğa oturmak için yaşlı genç demeden birbirlerini eziyorlar. Sen orada 1 paket mendil de dağıtsan yine aynı izdiham olur. O pençelerinizi baklavalara geçirdiniz dayılar, gönlünüz rahat etti mi şimdi? Çocuklarınıza ne güzel örnek oldunuz. Biz gerçekten bu muyuz ya? Hep böyle miydik? En az 200 sene sonra biraz medeni olabiliriz ülke olarak.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Arkadaş şuradan gidip bi baklava alması çok mu zor ya ? Bari alacaksalar bile o kadar milletin üzerine yürüyüp, birbirlerini ezmeseler. Videodakilerinn hepsi genç insanlar. Çalışıpta alabilirler. Yoksullukta değil bildiğin bunlarınki saygısızlık.

Kimse kusura bakmasın ama, bizim köyde beslediğimiz ineklerimiz var, o inekleri güya sevip önlerine biraz saman attığımda onlar da böyle yapıyordu... Oysa zaten önceden yemleri verilmiş karınları toktu. Demekki kan çekiyor.

3-5 dilim tatlı için kendini bu durumlara düşürenlere ne denir bilemedim açıkçası.:lanet:

Bunun açlık veya başak bir şey ile alakası yok. Bu insanın içinde olan bir şey bence. İnsanın gözü aç ise yapacak bir şey yok. İnsan görgü ve nezakete dikkat etmiyor ise olay bitmiştir.

Bizim millete bedava de sus ve izle. Tamam bazılarına lafım yok ama çoğu geri kafalı insanlar. Bekleseler ne olacak. Hem bu izdihamdan sonra alınan şeyin ne anlamı kaldı ki?

Aslında organize edenlerde de problem var, sanırım en son 20 TL veriyorlar diye böyle bir şey olmuştu, neredeydi hatırlamıyorum.

Yazacak, söyleyecek bir şey bulamıyorum :kus: Bazı gözlüler de 1-2 tane değilde avuç avuç alıyor, bu nedir arkadaş o_O

Son düzenleme:
Bu kötü örnekleri görüyoruz, biz öncelikle çocuklarımıza ve çevremizdekilere bunun yanlış olduğu gerçeğini anlatmalıyız. Bunlar böyle ise biz böyle olmamalıyız.

Bunun adına sürü psikolojisi deniyor :) Kimlerde olur bilirsiniz. Başı çeken ise aç gözlü birkaç kişi olunca sürü psikolojisi devreye giriyor :D Durum bundan ibaret :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı