Emniyet IBAN'a bir şey yapabilir mi?

• Konuyu başlatan Zue
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 33
  • Görüntüleme 1B
Adamı mı dolandırmaya çalışıyordun?
Silah zoruyla para istemedim sadece yeğeninin ağzıyla para istedim yani Facebook hesabını önceden bir yerde bulmuştum şifresini falan. Acaba bana 200TL atabilir misin üniversite okuyorumda okul masraflarım var param olunca geri öderim gibi şeyler söyledim.

Adamı mı dolandırmaya çalışıyordun?
Yeğeninin Facebook hesabıyla para istedim adamdan dolandırmaya giriyor mu? IBAN hesabım kapatılır mı hapse girer miyim?

Sanmam fakat bilgili kişiler doğru bilgi verirse daha net olur.
Hocam hapse girilir mi bu yüzden.

Dostum ilk önce yaşadığın olayı daha anlaşılır bir dille anlatmalısın dediklerinden hiçbir şey anlaşılmıyor.
Hocam hapse girilir mi sizce bu yüzden.

Son düzenleme:
Silah zoruyla para istemedim sadece yeğeninin ağzıyla para istedim yani Facebook hesabını önceden bir yerde bulmuştum şifresini falan. Acaba bana 200TL atabilir misin üniversite okuyorumda okul masraflarım var param olunca geri öderim gibi şeyler söyledim.

Yeğeninin Facebook hesabıyla para istedim adamdan dolandırmaya giriyor mu? IBAN hesabım kapatılır mı hapse girer miyim?

Hocam hapse girilir mi bu yüzden.

Hocam hapse girilir mi sizce bu yüzden.
Adamı dolandırmaya çalışmışsınız sanki.

Başkasının ismini kullanarak yaptıysan ya da hesabını kullanarak yaptıysan bu tabii ki de suç.

Hapse girer miyim?

Başkasının ismini kullanarak yaptıysan ya da hesabını kullanarak yaptıysan bu tabii ki de suç.
Hocam ama adamlar atmadı ki parayı benim o kişi olmadığımı biliyorlardı ilk baştan atarız dediler sonra şikayet edeceğiz falan sorun olur mu?

Hapse girer miyim?

Hocam ama adamlar atmadı ki parayı benim o kişi olmadığımı biliyorlardı ilk baştan atarız dediler sonra şikayet edeceğiz falan sorun olur mu?
Yaptığınız dolandırıcılık

Hocam yaşım büyük değil adamlar atmadı para zaten ne olabilir en fazla.
Yaptığının hiç etik bir şey olmadığının farkındasındır umarım.

Yeni konular

Geri
Yukarı