‘😂’ emojisi Sosyal’e eklensin

Beğenmedim emojisi en iyisi bence. O da eklenirse her mesaja doğru tepkiyi verebiliriz. Fikrine katılmadığımız mesaja "haha" atmak zorunda kalıyoruz.

Öyle deme kaç defa hahaha attım diye etiketleyip komik bir şey mi var diyen oldu. İnsanlar takılıyor yani bu emoji işine :)
Onda sıkıntı yok, benim demek istediğim şey senin bahsettiğin emoji eklense bile o emojiyi kullandığın zaman kimse "Bu benle dalga geçmek istememiş aslında." diye analiz yapmayacak. Yine aynı tepkiyi verecekler.

Onda sıkıntı yok, benim demek istediğim şey senin bahsettiğin emoji eklense bile o emojiyi kullandığın zaman kimse "Bu benle dalga geçmek istememiş aslında." diye analiz yapmayacak. Yine aynı tepkiyi verecekler.
Hocam şu an mevcut olan hahaha emojisi iki şey için kullanılıyor birincisi saçma sapan bir yorumla dalga geçmek için ikincisi komik bir yoruma güldüğünü belli etmek için. Önerdiğim gibi hahaha’dan ayrı bir gülme yorumu eklenirse böylece sadece komik olan yorumlara atabiliriz. Hahaha emojisi de sadece saçma bulunan yorumlara atılmış olur. Gerçi bunda da yine karma karışık kullanım olma ihtimali var :)

İlgili ifadenin, halihazırdaki "Hahaha" ifadesinin yerine eklenmesi gerektiğini mi yoksa yanlış anlaşılmaların önüne geçilebilmesi adına alternatif bir seçenek olarak konmasını mı kastediyorsunuz?

Şahsen bana göre söz konusu ifade, mevcut ifadeye kıyasla daha amacına uygun duruyor. Bu tip bir ifade değişikliğinin ya da yeniliğinin çok da bir gereği olduğunu düşünmüyorum fakat illaki bir seçim yapma zorunluluğum olsaydı sanırım tercihimi -her ne kadar "Hahaha" ifadesinin yanında bağlayıcı bir anlam bulundurmasa da- ":smiIe:" ifadesinden yana kullanırdım. 😄

Mantık güzel ancak öneriyi beğenmeme ya da yoruma katılmama gibi durumlar için ''beğenmedim'' gibi bir emoji bulunması kızgın emojisine nazaran daha iyi olur bana kalırsa.
Örnek ''beğenmedim'' emojisi:
Eki Görüntüle 1164564
Mantıklı, hatta bence olması gereken bu diyebilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı