Emsal puan düşme ihtimali var mı?

Daha fazla  
9.sınıf emsal puanı 399.82 gözüküyor ben 399.12 yaptım ve çok az bir puanla kaçırdım 10 tane de kontenjan var gözüküyor. Emsal puan düşme ihtimali var mı ya da düşürmenin bir yolu?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-09-14 063407.png
    Ekran görüntüsü 2023-09-14 063407.png
    168,6 KB · Görüntüleme: 49
Son düzenleyen: Moderatör:
9.sınıf emsal puanı 399.82 gözüküyor ben 399.12 yaptım ve çok az bir puanla kaçırdım 10 tane de kontenjan var gözüküyor. Emsal puan düşme ihtimali var mı ya da düşürmenin bir yolu?

10 adet boş kontenjan varsa düşürebilmeniz lazım. Çok fazla boş kontenjan kalmış acaba yeni sınıf falan mı? Açtılar nedir? Eğer boş kontenjan 1 veya 0 ise düşürme ihtimaliniz şansa kalıyor yani epey zor.

10 adet boş kontenjan varsa düşürebilmeniz lazım. Çok fazla boş kontenjan kalmış acaba yeni sınıf falan mı? Açtılar nedir? Eğer boş kontenjan 1 veya 0 ise düşürme ihtimaliniz şansa kalıyor yani epey zor.
Hocam zaten 1 puan bile düşse başvuru yapabiliyorum şuan emsal puan benim ouanımdan az olduğu için yapamıyorum 10tanede kontenjan var emsal puan düşebilirmi acaba kontenjan sayısı çok fazla dipnot düzenliyorum şuan tekrardan baktım kontenjan sayısı 12 olmuş

Hocam zaten 1 puan bile düşse başvuru yapabiliyorum şu an emsal puan benim ouanımdan az olduğu için yapamıyorum 10tanede kontenjan var emsal puan düşebilir mi acaba kontenjan sayısı çok fazla dipnot düzenliyorum şu an tekrardan baktım kontenjan sayısı 12 olmuş.

Puanın düşük olduğu için başvuru yapamadığını bilmiyordum. Okul değiştirenlerden falan artıyor olabilir. Düşüp düşmeyeceği sanırım LGS ile öğrenci alan okullarda idareye bağlı onlarla konuşabilirsiniz.

Geri
Yukarı