Emulator Kullanımı Yasal Mı?

Sıkıntı telefondaki oyuncu ile PC'dekinin beraber oyun atabiliyor oluşu zaten. Sistemin bununla alakalı bir koruması olmaması sorun.

Sıkıntı telefondaki oyuncu ile PC'dekinin beraber oyun atabiliyor oluşu zaten. Sistemin bununla alakalı bir koruması olmaması sorun.

Rastgele maçta koruma gelmesine katılıyorum ancak bile bile arkadaşın bilgisayaradan girdği halde maça giriyorsan buna izin vermeleri gerek bence.

Bu biri hile, hurda, suça karışacak iken bunun sorun olduğunu bildiği halde yapıyorsa izin verilmeli o halde? :) Kimse evinin kapısına kilit takmasın mesela, hırsız suç olduğunu bildiği halde eve girmek isterse ev sahibi buna müsaade etmeli.

Tencent'in emülatörü ile PUGB mobil oynuyordum. Arkadaşımda telefondan giriyordu. Aynı maçta olduğumuz için ben bilgisayarda olmanın verdiği avantaj ile her oyun neredeyse 1. oluyorduk çünkü telefondan oynayanların serverine atıyordu oyun, hiç bilgisayar ile oynayan gibi birini görmedim. Sadece emülatör kullananlar ile aynı servere atma işlemi yanınızda telefonla giren yoksa oluyor galiba. Buda çok büyük haksızlık oluyor tabi ki.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı