Emulator oyun için ekran kartı önerisi

i5 3470 + 750 Ti sisteme sahip bir BlueStacks üzerinden PUBG Mobile'da işlemcinin %100'den aşağı inmediğini, 30-40 FPS civarı aldığını söylemişti. Dandik bir AMD işlemcinin 1050 ekran kartını besleyip +60 FPS vermesi garip geldi ama doğrudur.

En stabil deneyimi Tencent'in kendi emulatorü veriyor. Ayrıca Windows ayarlarını ve emulator ince ayarlarını performansa yönelik yaptım. Yalnızca çözünürlük 1080p ve ayarlar "akıcı" şeklinde.

Emulator için birçok seçenek var. RetroArch (PS1,PS2,GB,GBA,GBC,NES,SNES,SMD vs.), RPCS3(PS3), Xenia (Xbox360), Yuzu ve Ryujinx (Nintendo Switch), BlueStacks (Android). Daha sayamadığım çok emulator var hangisini veya hangilerini kullanacağınıza bağlı olarak tercih edeceğiniz ekran kartı değişebilir.

Emulator için birçok seçenek var. RetroArch (PS1,PS2,GB,GBA,GBC,NES,SNES,SMD vs.), RPCS3(PS3), Xenia (Xbox360), Yuzu ve Ryujinx (Nintendo Switch), BlueStacks (Android). Daha sayamadığım çok emulator var hangisini veya hangilerini kullanacağınıza bağlı olarak tercih edeceğiniz ekran kartı değişebilir.
Tencent olacaktir muhtemelen
Emülatör derken, Android içinse çok yüksek bir sisteme ihtiyacınız yok ancak iş PS3 oyunları falansa işlemci + ekran kartı kombinasyonu çok iyi olmalı. Ayrıca RTX 2060 yerine 3060 veya 6600 XT tercih edin.
Hocam suan icin 3600 beni asar maalesef
Emulatör için ekran kartı gereksiz diye biliyorum. Şahsen i5 10600K ile denediğim tüm oyunları en yüksek ayarda akıcı şekilde oynamıştım. Yanlışım varsa düzeltin.
Bundan once r5 2600 vardi 12 cekirdek. Rx 580 ekran karti ve 16gb 3000mhz ram vardi. Arada fps dustugnu goruyordum ki virtual acikti.

i5 3470 + 750 Ti sisteme sahip bir BlueStacks üzerinden PUBG Mobile'da işlemcinin %100'den aşağı inmediğini, 30-40 FPS civarı aldığını söylemişti. Dandik bir AMD işlemcinin 1050 ekran kartını besleyip +60 FPS vermesi garip geldi ama doğrudur.

Vallahi kafama takıldı akşam işten çıkınca arkadaşı arayıp bilgi almaya çalışacağım. Windows'unu ben kurduğum için ezbere bilgisi olmadığı için hele ki paçalar hakkında bilgisi olan biri değil. Cpuz kurdurabilirsem tabii. 😄
Tencent olacaktir muhtemelen

Hocam suan icin 3600 beni asar maalesef

Bundan once r5 2600 vardi 12 cekirdek. Rx 580 ekran karti ve 16gb 3000mhz ram vardi. Arada fps dustugnu goruyordum ki virtual acikti.
İnce ayar çekmeniz lazım, o sistem ile 60fps sabit almanız gerekiyor 1080p için.

Yeni konular

Geri
Yukarı