En az RAM ve CPU kullanan tarayıcı hangisi?

Hocam sizin haberiniz yok herhalde. Hizmet yüklü olarak geliyor. Arkada çalışmıyor. Demek her şeyden haberdar olmak istiyorsunuz :) ama Edge öneriyorsunuz :( bu nasıl bir zıtlıktır hocam. Hızlı demeniz otomatik başlatma ve arka planda çalışmadan ibaret. Zaten Brave düzeltti o durumu sonradan.

@hudson51 hocam sıkıntı nedir?

Birkaç işim olduğundan yeni yorum yazabildim hocam. Sorun yokta siz neye baktınız ben onu anlamadım. Brave neyi çözmüş? Hala kurulumda otomatik olarak açık gelip arkadan bilgiyi topluyor. Her şeyden haberdar olmak gibi bir derdim yok ama ayda bir şişen bir tarayıcı da kullanmak istemem. Bu sebeple de Edge önerdim. Güvenlik açısından pek çok Chrome tabanlı tarayıcıdan iyi ve daha da önemlisi aşırı hızlı ve RAM'e dokunmuyor. Arka planda da çalıştığını görmedim, çalışıyorsa da W11 ile entegre olduğundan W11 ne kadar bilgi çalarsa o da o kadar çalar. Size önerim birkaç gün kullanıp nasıl enfes bir şey olduğunu görün sonra yine Brave savunursunuz. 😉

Birkaç işim olduğundan yeni yorum yazabildim hocam. Sorun yokta siz neye baktınız ben onu anlamadım. Brave neyi çözmüş? Hala kurulumda otomatik olarak açık gelip arkadan bilgiyi topluyor. Her şeyden haberdar olmak gibi bir derdim yok ama ayda bir şişen bir tarayıcı da kullanmak istemem. Bu sebeple de Edge önerdim. Güvenlik açısından pek çok Chrome tabanlı tarayıcıdan iyi ve daha da önemlisi aşırı hızlı ve RAM'e dokunmuyor. Arka planda da çalıştığını görmedim, çalışıyorsa da W11 ile entegre olduğundan W11 ne kadar bilgi çalarsa o da o kadar çalar. Size önerim birkaç gün kullanıp nasıl enfes bir şey olduğunu görün sonra yine Brave savunursunuz. 😉

Hocam uzun süre Edge kullandım ben zaten Brave'i 1 yıldır kullanıyorum. Brave öncesi Edge kullandım uzun bir süre. Yan bilgisayarımda Edge'i kaldırmadım. Onda da kullanıyorum ara sıra. Yani hocam VPN servisi kurulması arkada veri topladığı anlamına gelmiyor. Zaten tarayıcının kendisi mahremiyet ve güvenlik üzerine kurulu. Kendi içerisinde dahili olarak gelen VPN özelliğinin çalışmasına yarayan bir servis ve arkada çalışmıyor. RAM kullanımını ekledim. (sekmeler boş değil araştırma yapıyordum dikey sakmeler açık vaziyette, siz yazmışken atayım dedim.)
Not: Ben edge çöp bir tarayıcı demiyorum. Sadece mahremiyetimize dikkat edelim bu konuda bilinçlenelim demeye çalışıyorum. Yanlış anlaşılmasın. Herkesin kendi kararı. İyi sosyaller dilerim.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    385,5 KB · Görüntüleme: 13
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    72,6 KB · Görüntüleme: 12
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı