En çok satan Rockstar Games oyunları!

kaganaltug

Decapat
Makaleler
3
Daha fazla  
5. sırada bu dönemlerde adını sıkça duyduğumuz Red Dead Redemption serisinin ilk oyunu Red Dead Redemption 1 var. 2010 yılında çıkan oyun yaklaşık 23 milyon kopya satmıştır.

Red_Dead_Redemption.jpg

4. sırada ise çoğu zaman grafikleri ve gerçekçiliği konusunda GTA V ile karşılaştırılan GTA IV var. 2008 yılında çıkan oyun 25 milyon kopya satmıştır.

GTA_4.jpg

3. sırada her Türk gencinin bir kez de olsa oynadığı GTA San Andreas var. Ülkemizde çok rağbet gören bu oyun 2004 yılında çıkmış ve 27 milyon 500 bin kopya satmıştır.

GTASanAndreas.jpg

2. sırada yakın zamanda çıkan bir oyun var, Red Dead Redemption 2. Red Dead Redemption serisinin 2.oyunu olan RDR2 2018'de çıkmış ve 53 milyon kopya satmıştır.

icon0.jpg

1. sırada ise hepinizin tahmin ettiği gibi GTA V var. 2013 yılında çıkan oyun bu zamana kadar 180 milyon kopya satarak dünyada en çok satan 2. oyun olmayı da başarmış ve şirketine yüklü bir kazanç elde ettirmiştir.

1200px-Grand_Theft_Auto_V_oyununun_kapağı.jpg

RDR3 çıksa bir 50 milyon da o satar.
Bir bomba patlatıp RDR 1 Remake patlasalar fena olmazdı. Şöyle uğraşılmış bir remake olsaydı iyi satardı.

RDR2 2013 yılında çıksaydı, muhtemelen en çok satan o olurdu. RDR2 2018 senesi için bile şaheserken, 2013 senesini şahsen düşünemiyorum. Bana göre GTA V ile RDR2'nin satılma sayısı aslında aynı.

RDR2 2013 yılında çıksaydı, muhtemelen en çok satan o olurdu. RDR2 2018 senesi için bile şaheserken, 2013 senesini şahsen düşünemiyorum. Bana göre GTA V ile RDR2'nin satılma sayısı aslında aynı.

Mantıken çok zor, o zamanın teknolojisiyle çıkamazdı. Dönemine göre GTAV 10 yıllık bir oyun ve zamanının devrim niteliklerini taşıyor. RDR2 de kesinlikle zamanının en iyi oyunu. İki oyunu karşılaştırmak mantıksız olur.

@EienTheGreat o zamanın teknolojisine göre dediğiniz gibi pek mümkün değildi ama bu Rockstar oyun işini gerçekten iyi yapıyor. Oyunda öyle bir açık dünya yapıyorlar ki her şeyi detayı detayına düşünülmüş ve kurgulanmış. Aynı şekilde yaptıkları açık dünyayı gözümüze de sokmuyorlar. Farklı bir firma olsa muhtemelen hem açık dünyayı gözümüze sokardı hem de basitinden bir şeyler yapıp geçerdi. Rockstar öyle yapmamış, her şey ince ince kurgulanmış. Şahsen Rockstar sevdiğim nadir firmalardandır, bir de oyunlarına Türkçe dil desteği getirse daha iyi olacak :D

Yeni konular

Geri
Yukarı