En Çok Uyarı Yediğiniz Kural

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben daha önce de @Jira dışında kimsenin yorumlarını önemsemediğimi, forumu bir amaçtan ziyade araç olarak kullandığımı belirtmiştim.
Belirtinizi o konuda yapmadınız. Kusura bakmayın. Tek yaptığınız gereksiz Twitter hesabı diyerek forumdaki her kullanıcının olduğu gibi "BİR İNSANA" hakarettir. Ve daha komik olanı bunu Twitter'ı pasif kullanan birine yaptınız.

Nereye gitsem karşıma sen çıkıyorsun.
O zaman forumlarda ki insanlara cevap yazmayalım mı? Yardımcı olmayalım mı?
Forumda size ait bir cevap kategorisi ayrılmış ta biz mi cevap yazdık?

İlgimi çeken konulara göz atıp, az sayıda bulunan güzel insanlarla iki muhabbet çevirmek benim için yeterli.
O zaman bilmediğiniz tanımadığınız etmediğiniz insanlar ile ilgili açılmış konulara girmeyin lütfen.
O konu 12 yaşındaki çocuk tarafından açıldı ve kendi kullanıcı adını değiştirdi. Ben ise bunlardan habersiz projemi ilerletip kahvemi içiyordum.

Benimle uğraşanın yüzü maalesef gülmüyor.
Çünkü maalesef sinir bozuyorsunuz ve uğraşılmaya başlandığında acaba ben mi hata yaptım diye düşünmüyorsunuz.

Özür beklemiyorum. Zaten üstüne haklı olduğunuzu düşünüyorsunuz. Neden böyle bir şey yapasınız ki? Fakat o konuda ettiğiniz hakaretten hem o yaşı küçük @Profesörizm kullanıcısına özür borcunuz var. Kendisi beni sevmiş ve sakince teşekkür etmek yerine hiç gerekmediği şekilde kullanıcı adını değiştirip üstüne "hasanmerkit adamdır" şeklinde konu açmış. Forumda bu olayların başlangıcı bu konu olmasına rağmen kendisine tek bir söz söylemedim. Çünkü muhtemelen yaşı nedeniyle o konuyu açarken sinirlenip kızacağımı değil hoşuma gideceğini düşündü. Fakat siz ona da hakaret etmiş oldunuz. Bana değil ondan da özür dileyeceksiniz.

Ceza almışsındır diye düşünmeme rağmen, bundan sonra bana abi diye hitap edersen seninle konuşurum. Aksi halde lütfen beni etiketleme ya da hakkımda konuşma. Konuşursan, ağzına acı biber sürerim. 🥳🥳
Cevap yazamayacağını bildiğiniz bir kişi hakkında konuşmak ne kadar doğru? Bunu hiç düşündünüz mü?

En çok uyarı aldığım kural ise uygunsuz üslup. :)
Uyarıları dikkate alınız. <?php echo("Uygunsuz üslup"); ?> kodu oraya sırf kod olsun diye eklenmemiş. Kullanıcının neden uyarı aldığını bilmesi ve aynı hatayı tekrarlamadan (en azından deneyerek) kendini geliştirmesi için yazılmış.

Teşekkür ederim kardeşlik, sen de seviliyorsun. Doğrusunu konuşan ender adamlardansın. :)

@181272 sen ya da discord grubunuzun içerisinde bulunan diğer arkadaşlar sevmese bile bir tane de olsa sevenimiz var. Bir önceki açtığın konuda 2 ay içerisinde 1000 mesaja yaklaştığını belirtmiştin, bizim için oldukça gereksiz bir kriter olsa da (madalya takılıyorsa ben de istiyorum.) senin için önemli olduğu belirli oluyor. Acaba seni ve discord grubunu toplasak, bir Jira kadar mesaj ve beğeniniz var mıdır? Hiç sanmıyorum. :D

Siz @Jira değilsiniz, herkesi mutlu edemezsiniz... :D :D
@Jira ile bir sorunum yok. Fakat burada bir insanı bir insandan üstün tutmak yapabileceğiniz en ağır hakaretlerden biridir. Forumu aktif bir kullanıcısı olarak bir üyeyi diğer üyelerden üstün tutmanız YANLIŞTIR. Boş verin @Jira'yı @Recep Baltaş ile siteye Google'da tıklamış ve kayıt olmadan forumda konu okuyan kişileri bile aynı değer taşır. Çünkü burada bahsi geçen herkes insandır ve hepsinin birer hayatları vardır.

Ve biri hakkında yorum yaparken sakın unutmayın, interneti olan her canlı buraları okuyabilir.

Kimseyi gerçek hayattan tanımıyorum ya da bana ''torpil'' geçilmesi söz konusu bile değil.
Fakat adaletsizlik söz konusu. Orada sizin bir yetkili tarafından uyarılmanız veya özelden uyarıldıysanız da bana bildirim verilmesi gerekiyordu. Orada bana ettiğiniz hakaretten dolayı uyarılmazsanız isyan edeceğimi daha önce rapor sistemiyle yöneticilere bildirdim.

Bundan sonra bana abi diye hitap edersen seninle konuşurum. Aksi halde lütfen beni etiketleme ya da hakkımda konuşma. Konuşursan, ağzına acı biber sürerim. 🥳🥳
2 yaşında bir çocuk ile konuşmadığınızı size açıkca belirteyim. Halen küçümesemeye devam ediyorsunuz. Çocukça bir profil resmi kullandığım doğru fakat insanlar beni o fotoğrafla tanıdığı için internet hayatım boyunca hiç değiştirmedim. Profil resmi sizi yanıltmış ve bilinç altınız beni küçük yaşlı birey olarak kaydetmiş olabilir. Fakat kesinlikle öyle değil. Abi diye hitap edilmesini istiyorsanız bana değil 18 yaşından küçük ve saygıyı bilen çocuklar ile iletişim kurun.

Bu hesabı şikayet etmeniz durumunda ikincil bir hesap olduğu için kapatılacaktır.
Bu yüzden size cevap veremeyecek birini etiketleyip konuşmayın.

Bu sefer patlayıp çatlamadan sakin olarak cevap verdim.
Saygılarımla. Hasan Merkit. ( @181272 )

@luci666 , @RuntimeCat hesabıyla yaptığım açıklamaya cevap vermediniz. Fakat attığınız ifadeye göre son mesajıma olumlu yönde katıldığınızı düşünerek konuyu kendim için kapatıyorum.

Fakat şu yazdıklarımı tekrar ediyorum.
  • @Jira kullanıcısına karşı hiçbir sorunum yok. Kendisinin benden kat kat fazla mesajı olması dolayısıyla yazdığı cevabı alay olarak nitelendirmiş olsam da kendisinin niyetinden emin olmadığım için kendisine hiçbir şey söylemedim.
  • Discord sunucumda olan bazı kişiler, alayını toplasanız bir arkadaşınız olmayacağını yazdığınızı gördüler. Sunucuda Technopat'ın çok aktif üyeleri de bulunuyor. Hatta forumdan sevdiğiniz biri bile sunucuda olabilir. Hem kimseyi tanımasanız bile yaptığınız yanlış. @Profesörizm kullanıcısından özür dilerseniz onlar da bu durumu unutacaklar. Hiçbir zaman hiçbir insanı başkasından üstün olduğunu iddia etmeyin. (Sizin için üstün olabilirler fakat bunu öznel değil nesnelmiş gibi yazarsanız sizden nefret eden insanların sayısı artabilir.) Zira @Jira kullanıcısına karşı olumsuz bir duygum veya düşüncem yok. Kendisiyle çok iyi arkadaş olmanızı tebrik ederim.
  • Konu sizin için de kapandıysa forumu geçirdiğim bu son günde rapor sistemiyle tartışma içerikli mesajların silinmesi için rica edeceğim. Bu durumu elini Google'a atan her insan kullanıcı adlarımızı Google'a aratırsalar o tarz tartışmaların ortaya çıkması tesadüf de olsa hoş olmaz.
Forumdan ayrılmadan önce de mesaj temizliği konusunda bana yardımcı olabileceğini düşündüğüm en sevdiğim moderatörü de etiketlemek istiyorum. @24099

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı