En dayanıklı araba sizce nedir?

Sağlamlık Volvo güvenlik ve sağlamlık Tesla. Bu konu burada bitmiştir. Aksini iddia eden kanıtıyla buyursun mesajımı alıntılasın.

Güvenlik ve sağlamlık nasıl Tesla?
Güvenlik ve sağlamlık net bir şekilde Volvo.
Tesla ve Volvo senelerdir güvenlik konusunda eşit yarışıyorlar. İkisinin de güvenlik teknolojileri hiçbir markada olmadığı kadar iyi. Tesla kullanıcısı ürünün reklamını yapmayı seviyor. Volvo kullanıcısı reklam yapmıyor bu sebepten ötürü Volvo'nun teknolojisinden bir habersiniz.
Sağlamlık konusuna gelelim.
İnternette uzun yıllardır Tesla kullanan kişilerin şikayetlerine bir göz atın. Boya atması, iç aksamda oluşan iğrenç plastik trim sesi gibi.

Güvenlik ve sağlamlık nasıl Tesla?
Güvenlik ve sağlamlık net bir şekilde Volvo.
Tesla ve Volvo senelerdir güvenlik konusunda eşit yarışıyorlar. İkisinin de güvenlik teknolojileri hiçbir markada olmadığı kadar iyi. Tesla kullanıcısı ürünün reklamını yapmayı seviyor. Volvo kullanıcısı reklam yapmıyor bu sebepten ötürü Volvo'nun teknolojisinden bir habersiniz.
Sağlamlık konusuna gelelim.
İnternette uzun yıllardır Tesla kullanan kişilerin şikayetlerine bir göz atın. Boya atması, iç aksamda oluşan iğrenç plastik TRIM sesi gibi.

Öyle sorunları bilmiyordum. Şimdi hakkını yemeyelim Volvo güzeldir. Ama boya atmasının sağlamlıkla ne alakası var onu anlamadım?

Bir de ben sanırım biraz yanlış kurdum cümleyi. Şöyle olacaktı: Volvo sağlam ama güvenlik önlemleri Tesla kadar iyi değil.

Öyle sorunları bilmiyordum. Şimdi hakkını yemeyelim Volvo güzeldir. Ama boya atmasının sağlamlıkla ne alakası var onu anlamadım?

Bir de ben sanırım biraz yanlış kurdum cümleyi. Şöyle olacaktı: Volvo sağlam ama güvenlik önlemleri Tesla kadar iyi değil.

Sağlamlık çok geniş bir kapsama alanı içeriyor. Sağlamlık dediğimiz şey bir parçanın uzun yıllar boyunca kalitesini koruyabilmesini de içeriyor. Şase sağlamlığı olarak değerlendirebilirsiniz ancak genel sağlamlık konusunda Tesla araçları uzun seneler dayanamayacak kadar sağlam değiller.

Sağlamlık çok geniş bir kapsama alanı içeriyor. Sağlamlık dediğimiz şey bir parçanın uzun yıllar boyunca kalitesini koruyabilmesini de içeriyor. Şase sağlamlığı olarak değerlendirebilirsiniz ancak genel sağlamlık konusunda Tesla araçları uzun seneler dayanamayacak kadar sağlam değiller.

sağlamlık değil aslında konu. Konu başlığında ki gibi dayanıklılık. Dayanıklılıkta Volvo Tesla'yı rahat geçer fakat güvenlik önlemleri açısından Tesla Volvo'dan daha iyi.​
ben ilk mesajda biraz şov yapmışım şimdi fark ettim 😁

images (2).jpeg

Kesinlikle.

Temiz kullanıldığı takdirde birçok araç motor-mekanik anlamında sıkıntı çıkarmaz. Fiat, Volvo, Opel hiç fark etmez. Yani burda bir marka ismini söylememize gerek yok.
Mesela Mercedes-Benz markalı bir aracı git garajına koy, 20 sene bekle o araba yine çalışır.

Yine de bana fikrimi sorarsanız sonuç olarak herkes bildiği konuda yorum yapar. Biz uzun yıllar W124, W140, W210 bindik ve hepsinin KM'si gerçekten hatrı sayılır düzeydeydi. Bizi motor konusunda üzen bir araçla karşılaşmamıştık. Yine de tekrar söylüyorum markanın belki de gerçekten önemi olmayabilir.

Bir de Toyota Corolla 1.3 ECO (1999) kullandık. Japonlar da bana kalırsa bu işi hakkıyla yapıyor. Araç 300.000 KM'ye dayanmıştı ama saat gibiydi gerçekten. Bir güne bir gün tık etmemişti.

Mercedes Maybach içinde olanı kolay kolay öldürmez gibi duruyor. Ayrıca Volvo XC90 Adına kayıtlı hiçbir ölümü yok diyebiliyorum.

Temiz kullanıldığı takdirde birçok araç motor-mekanik anlamında sıkıntı çıkarmaz. Fiat, Volvo, Opel hiç fark etmez. Yani burada bir marka ismini söylememize gerek yok.
Mesela Mercedes-Benz markalı bir aracı git garajına koy, 20 sene bekle o araba yine çalışır.

Yine de bana fikrimi sorarsanız sonuç olarak herkes bildiği konuda yorum yapar. Biz uzun yıllar W124, W140, W210 bindik ve hepsinin Km'si gerçekten hatrı sayılır düzeydeydi. Bizi motor konusunda üzen bir araçla karşılaşmamıştık. Yine de tekrar söylüyorum markanın belki de gerçekten önemi olmayabilir.

Bir de Toyota Corolla 1.3 eco (1999) kullandık. Japon'lar da bana kalırsa bu işi hakkıyla yapıyor. Araç 300.000 Km'ye dayanmıştı ama saat gibiydi gerçekten. Bir güne bir gün tık etmemişti.

Fiat fiorinoya sahibim. 2-3 farklı fiorino kullandım. Hepsi 80-90k kmden sonra bir yerleri ufaktan bozulmaya başladı gibiydi sattım. Ama şu anki 2017 en Full paket güzel. 110k yı geçti halen güzel. Hiçbir arızası yok. Gayet memnunuz. Yakıtı da bayağı az yakıyor.

Geri
Yukarı