En Eski Masaüstü Bilgisayara Kim Sahip?

Aramızda en eski masaüstü bilgisayarı kullananı bulmaya ve forumun ne kadarlık bir kesiminin eski sistemler kullandığını bulmaya çalışıyorum. Eski bir sisteme sahipseniz (En az 10 yıllık yani 2012'li) sizde konuya katılabilirsiniz! Tam olarak PC'nin üretim yılından çok parçaların çıkış yılı önemlidir ayrıca bunu da hatırlatmak isterim. Yalan söyleyen kişiler olabileceği için sistem özelliklerini ekran görüntüsü olarak atmanız gerekmektedir. Windows + R tuşlarına basıp DxDiag yazarsanız bazı parçaları öğrenebilirsiniz. Üstten ekran sekmesinde ise ekran kartınız yer alır. Ardından tekrar aynı kısayol ile çalıştırı açıp bu sefer ise msinfo32 yazıp Enter tuşuna basıyoruz. Bu sayfada bazı özel bilgiler yer alıyorsa karalayıp buranın da görselini atın. Sonra işletim sisteminizi ve bu sistem ile yaptıklarınızı da belirtip mesajınızı gönderebilirsiniz. Çok uzatmamak şartıyla "konu ile alakalı" sohbetler ve sorularınızı sorabilirsiniz. Öncelikle ben başlıyorum.

Eki Görüntüle 1262630
Eki Görüntüle 1262631
Eki Görüntüle 1262633
İşletim sistemi: Windows 8.1 Pro X64
Ben örnek olarak size sunduğum için sürprizbozan kullanmadım. Siz sürprizbozan kullanarak paylaşın, kullanmayı bilmiyorsanız da en azından görseli küçülterek veya tam görseli kullanmadan paylaşınız.

Ah ah :) Evimde olsam size görsel şölen sunardım Q9650 ve ASUS P5QD Turbo ile de işte, yurt hayatı... :)

Ah ah :) evimde olsam size görsel şölen sunardım Q9650 ve ASUS p5qd Turbo ile de işte, yurt hayatı... :)

Aslında bir tarafım diyor yurda kur bir sistem kullan diyor ama bir taraftan cebim hello madakafa diyor.

Aslında Xeon X3470 sistem kurmayı düşündüm ama çok meşakatli bir iş be. Zaten laptop ile o fiyatlarda iş görecek bir şey toplamak çok zor. En fazla foxcoon G41 mxe anakart çalışıyorsa hala onu kullanabilirim. Tamire ihtiyacı var ama. Kondansatör patlatıyor. Ben değiştiriyorum o patlatıyor. İşlemci değiştirirken yanlışlıkla pinlere termal macun kaçırmışım galiba soğutucuyu bayağı fazla sıktım o yüzden cortladı gibime geliyor.

Ama ucuza bir sistem toplamayı düşünmüyor değilim. Evde Ryzen 3'lü sistem dükkanda yatan bir i5 11400F sistem var ama E7500 kullanıyorum ve hâlâ eski sistem toplamayı düşünüyorum. Ruhum fakir ya da bir sürü bilgisayarımın olmasını seviyorum.

Aslında bir tarafım diyor yurda kur bir sistem kullan diyor ama bir taraftan cebim hello madakafa diyor.

Cebin bana hareket çekmesinden başka ya bir tur versene gibi değişik değişik sorularla uğraşmak sıkıntılı. Ha eve çıkarsam anlaşabildiğim kişilerle o zaman iş değişir :)

Cebin bana hareket çekmesinden başka ya bir tur versene gibi değişik değişik sorularla uğraşmak sıkıntılı. Ha eve çıkarsam anlaşabildiğim kişilerle o zaman iş değişir :)

İşin açıkçası zaten bilgisayarı kompakt boyuta getiririm ben. O halde kullanırım. Ama sorun değil bu bende neyse geç oldu.
Kompakt yaparım sorun değil çabuk saklarım ama okul memlekete yakın olduğundan 3 gün yurtta 4 gün memlekette kalıyorum. Haliyle bilgisayarı orada bırakamam. Yani güzel çözüm bulmadan yapamam şu aşamada. Şimdilik elimdeki i5 11400F e bir SSD alacağım kasa falan onu kullanmam uzun bir süre. Memnun olmasamda kullanacağım. Çoklu çekirdeğinden memnun değilim. Yine kendi dandki ama tecrübeli olduğum öacundan sürerim bir tık belki. Üzerinde geleni pek sevmedim açıkçası. Kule tipi.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı