En gereksiz bulduğunuz ders nedir?

Fen bilimleri belirli yerlerde matematik
Müzik din kültürü ve ahlak bilgisi bu dersler bence gereksiz hiç bir işe yaramayacak boş şeylerle beynimizi dolduruyoruz

O açıdan bakarsan beden dersi de iyi uygulanabilirse oldukça faydalı bir ders olabilir. Müzik dersi ve görsel de aynı şekilde.
Bir öğrenci 10 yıl boyunca gördüğü İngilizce eğitimiyle bir cümle bile kuramıyorsa insanların gereksiz demesi normal.

Hocam, müzik ve görselde başarılı olamaz yetenek istiyor. Beden dersi iyi uygulanırsa zaten faydalı olur ama iyi uygulanmıyor diye gereksiz demek yanlış. Eğer hiç İngilizce görmeseydiniz hiç temel bilginiz olmayacaktı ve yabancı bir insanla anlaşamayacak veya İngilizce bir şey gördüğünüzde anlamayacaktınız en azından şu an az çok anlayabiliyorsunuz.

Nitelikli bir insan :D hocam 7. sınıfta kendi başıma YouTube'dan İngilizce öğrendim. Hayatınızda görmediğiniz kadar kitap okumuşumdur. Sırf resim ve müzik sevmiyorum diye cahil mi olacağım. O derslerden ne öğrenebilirim resimden özellikle resim çizmek dışında? Hiçbir şey. Müzikten peki? :D yine hiçbir şey.
Dostum sen bu kafayla zaten bir şey öğrenenemezsin çünkü öğrenmeye kapalısın. Eğer müzik dersi olmasaydı ben bu sene müzik hocamın tavsiyesiyle yeteneğimin olduğunu fark edemezdim herhalde. Sırf senin isteğin yüzünden ben neden bundan mahrum kalıyorum? Sana kötü hoca denk geldi diye sen neden başkalarının hakkına girmeyi doğru buluyorsun?

Ayrıca müzik ve görsel öğretmenlerini memnun edemezsiniz arkadaş. Bir şekilde bir eksiğini bulur düşük verir. 100 almak zaten imkansızdır.
Beden dersinde de hiç bir şey yapmazsınız ama yüksek alırsınız yine.

Dostum sen bu kafayla zaten bir şey öğrenenemezsin çünkü öğrenmeye kapalısın. Eğer müzik dersi olmasaydı ben bu sene müzik hocamın tavsiyesiyle yeteneğimin olduğunu fark edemezdim herhalde. Sırf senin isteğin yüzünden ben neden bundan mahrum kalıyorum? Sana kötü hoca denk geldi diye sen neden başkalarının hakkına girmeyi doğru buluyorsun?
Buraya yazan çoğu kişiden anladığımız kadarıyla bir size iyi hoca gelmiş herhalde :D. Müzik dersini hayatın mihenk taşıymış gibi görmeniz saçma geldi bana. Bu derslerin seçmeli ders olması gerek.

Beden dersinde de hiç bir şey yapmazsınız ama yüksek alırsınız yine.

Buraya yazan çoğu kişiden anladığımız kadarıyla bir size iyi hoca gelmiş herhalde :D. Müzik dersini hayatın mihenk taşıymış gibi görmeniz saçma geldi bana. Bu derslerin seçmeli ders olması gerek.
Katılmıyorum hocam

Yeni konular

Geri
Yukarı