En gereksiz bulduğunuz ders nedir?

Din dersi
Özellikle hocanızda gerici ise derste bu kalemin bile yaratıcısı var diyordu bizim hocamız uretilmek ve yaratılmak aynı şey mi ya.

Edebiyat. O kadar şairi şeyi ezberledim ee ne oldu şimdi. Üniversitede ne yapacağım bu bilgiyi. Bunları bilmemiz lazım ama ezberlemekte aşırı mantıksız. Bir de felsefe.

Hocam sanırım bu hocalarla da alakalı. Emekliliğine yaklaşmış ya da dersi umursamayan bir hoca hangi ders olursa olsun o dersi gereksiz kılıyor ama az çok dersini anlatmayı seven bir hoca en gereksiz gördüğümüz dersi bile anlamlı yapabilir sanki. Sanki diyorum çünkü hiç idealist resim, müzik ya da teknoloji tasarım hocası görmedim.
Devlet okullarında asla göremeyeceğimizi düşünüyorum. Lisede pahalı kolejlerden gelen çocuklarla o kadar büyük seviye farkımız olmuştu ki. Çocukta dil var, çalmayı bildiği müzik aletleri var, el becerisi olmasa da resim teknikleri hakkında bilgi sahibi, Türkçe'si bile bizden daha düzgün oluyor.

Devlet okullarında asla göremeyeceğimizi düşünüyorum. Lisede pahalı kolejlerden gelen çocuklarla o kadar büyük seviye farkımız olmuştu ki. Çocukta dil var, çalmayı bildiği müzik aletleri var, el becerisi olmasa da resim teknikleri hakkında bilgi sahibi, Türkçe'si bile bizden daha düzgün oluyor.

Hiç kolejde bulunmadım hocam net bir şey diyemem ama koleje giden kişilerin çoğu da böyle olmuyor gibi girenlerin büyük bir kısmı para ile giriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı