En gereksiz ekran kartı nedir?

Siz sevebilirsiniz ama ben sevmiyorum o sizin fikriniz bu benim uzatmaya gerek yok.
Ya senin derdi şu: HD Graphics ile oyun oynayamıyorum diyorsun. Kardeşim, bunlar oyun amaçlı üretilmedi zaten. Yani senin yaptığın şöyle bişey: Xeon yerine Pentium ile server işletmek. Sonra serverim dandik diye ağlamak.

Şu an için talep çok olabilir ama çıktığı zaman fiyatından dolayı aşırı gereksiz bir karttı bu da haklısınız. RX 550 alınabiliyordu o fiyata veya RX 460 OEM vardı 400 civarına satılıyordu ki GT 1030 daha pahalı ve düşük güçlüydü.

AMD Radeon HD 5600/5700 series kullanıyorum ama hangi ekran kartı olduğunu bilmiyorum.

Şu an için talep çok olabilir ama çıktığı zaman fiyatından dolayı aşırı gereksiz bir karttı bu da haklısınız. RX 550 alınabiliyordu o fiyata veya RX 460 OEM vardı 400 civarına satılıyordu ki GT 1030 daha pahalı ve düşük güçlüydü.
İlk çıktığında en kral modeli 350 idi diye hatırlıyorum.

Ya senin derdi şu: HD Graphics ile oyun oynayamıyorum diyorsun. Kardeşim, bunlar oyun amaçlı üretilmedi zaten. Yani senin yaptığın şöyle bir şey: Xeon yerine Pentium ile server işletmek. Sonra serverim dandik diye ağlamak.

Bak arkadaşım uzatmayalım lafından ne anlıyorsun ben de biliyorum oyun oynanmadğını daha fazla konuşmak istemiyorum.

Hayır hocam oyun zaten bu ülkede hayal oldu artık mesela en basitinden YouTube video izlemek için illa 480p daha üstünde kasıyor.
Ama 2011 veya 2012 model bir laptopta şu an güzel bir performans beklemek mantıksız. Benim laptop da öyle. 1 haftadır kullanıyorum evde olmadığım için ve youtube'ta video izlerken yanda başka bir iş yaparken videoyu durdurduğumda 3-4 saniye sonra falan duruyor. Tabi bu sadece ekran kartı da değil işlemcinin de düşük güçlü olmasından kaynaklı. Ayrıca gerçekten eski laptoplar son derece rezaletti. Şu an 10. nesil işlemcili HD Graphics'li Ultrabook kullansan böyle düşünmezsin. Oyun hariç her türlü işte akıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı