En güçlü GTX 1650 Ti hangi laptopta bulunur?

boeingboy

Decapat
Yer
Gökyüzü
Daha fazla  
Dostlar, GTX 1650 Ti ekran kartlı bir laptop almak istiyorum fakat hepsinin gücü aynı değilmiş. TDP'ya da tgp diye bir kavram varmış sanırım ve bunun farklı olmaından dolayı her laptopta aynı gücü vermiyormuş. Sizden ricam en güçlü GTX 1650 Ti hangi laptopta var söyleyebilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
1650 Ti en güçlüsü yok 1660 Ti'dan sonra Max Q ve Max-P başlıyor.
Zaten ucuz kart olduğu için hepsi aynı.
Önerim Lenovo Ideapad 3 ısınmadığı için frekans kısmıyor.

Dostlar, GTX 1650 Ti ekran kartlı bir laptop almak istiyorum fakat hepsinin gücü aynı değilmiş. TDP'ya da tgp diye bir kavram varmış sanırım ve bunun farklı olmaından dolayı her laptopta aynı gücü vermiyormuş. Sizden ricam en güçlü GTX 1650 Ti hangi laptopta var söyleyebilir misiniz?

Tgp değeri RTX kartlar için önemli, GTX'de Max-P(normal) ve MAX-Q kartlar vardır. Eğer 2-3 FPS farkı soruyorsanız, MSI gl65/gl75, MSI gp65/GP75 ve Legion 5 AMD modelleri OC imkanı olduğu için daha güçlüdür.

Bir videoda gördüm de Watt değerleri farklı 3 1660 Ti aynı performansı vermiyordu. Link burada. Dakika 4:14.
1650 Ti en güçlüsü yok 1660 Ti'dan sonra Max Q ve Max-P başlıyor.
Zaten ucuz kart olduğu için hepsi aynı.
Önerim Lenovo Ideapad 3 ısınmadığı için frekans kısmıyor.

Bu bahsettiğiniz Max-Q ve Max-P olayı mı Watt değerlerinin farklılığı sonucu oluşan FPS farkı.

Bir videoda gördüm de Watt değerleri farklı 3 1660 Ti aynı performansı vermiyordu. Link burada. Dakika 4:14.

Bu bahsettiğiniz Max-Q ve Max-P olayı mı Watt değerlerinin farklılığı sonucu oluşan FPS farkı.

1660 Ti 60W MAX-Q, 1660 Ti 80W düz mobil. 115W ise muhtemelen masaüstü kartı, 115W 1660 Ti yok çünkü laptopta.

Geri
Yukarı