En güçlü savaşçı türü?

En güçlüsü

• Samuray

Oy: 5 31,3%
  • Yeniçeri

Oy: 5 31,3%
  • Şovalye

Oy: 2 12,5%
  • Moğol Atlısı

Oy: 4 25,0%

• Oy verenlerin toplamı
    16
Daha fazla  
Meslek
Yazılımcı
Geçenlerde bir konu açtım en güçlü savaşçı türü diye bayağı ilgi çekti. Oylama açamadım beceremedim, burada açayım dedim. Yeni bir konu açıp en çok ilgi çeken 4 tane var idi eğer bunlardan başka düşünceniz varsa yazabilirsiniz.(Lütfen gerçekçi olalim :) )

Son düzenleyen: Moderatör:
Ankette Moğol "atlısı" olarak belirtmek gerekiyor. Bu arada bu 4 birliğin de ortak olarak bulunduğu 14. yüzyıla göre seçim yaptım. Yoksa 16-17. yüzyılda tüfekli birliğe dönüştürülmüş yeniçerileri hesaba katmadım. Tarihsel farklılıklardaki ekipmanlar bu seçimi değiştirir o yüzden "aynı dönemde" bulunmuş halleriyle kıyas yapmak lazım.

Son düzenleme:
mo
Ankette Moğol "atlısı" olarak belirtmek gerekiyor. Bu arada bu 4 birliğin de ortak olarak bulunduğu 14. yüzyıla göre seçim yaptım. Yoksa 16-17. yüzyılda tüfekli birliğe dönüştürülmüş yeniçerileri hesaba katmadım. Tarihsel farklılıklardaki ekipmanlar bu seçimi değiştirir o yüzden "aynı dönemde" bulunmuş halleriyle kıyas yapmak lazım.
anket şıkkı değişmiş? nasıl oldu ben sadece moğol yazmıştım

@Son Hava Bükücü "Atlısı" diye belirtmezsen bu 4 birliğin de yaya olarak kabul edilip ona göre cevap verilebilir. Mesela şövalye genellikle atlı ve soylu savaşçıları çağrıştırır ancak bazı bölgelerde yaya savaşanları var. Bu durumda bu 3 birliği yaya olarak düşünsek de Moğol birliğini yaya olarak kabul etmek bu kıyaslamada adaletsiz olacaktı çünkü savaş taktikleri bakımından bu 3 birlikten daha farklılar.

Bu arada ağır zırhlı ve çoğunlukla at üzerinde olan şövalyeye karşı bile Moğol seçmiş olma nedenimi ben de sorguladım en başta, sonra Moğolların ne kadar psikopat, adanmış, kaybedecek bir şeyi olmayan, acımasız ve o dönemin en büyük korkusu olduğunu düşününce fikrim sabit kaldı. Yarım yüzyılda hem de 13. yüzyılda gelmiş geçmiş en büyük 2. imparatorluğu kurdular. O dönemde Moğol istilası görme riski yaşayan biri olmak istemezdim. Korkunçlar.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı