En Güvenilir Bitcoin Market Hangisi?

delicem

Centipat
Biraz birikmiş param var. Güvenilir bir siteden hem cüzdan oluşturup hem de farklı kripto birimlerinden alıp biriktirmek istiyorum. Uzun vadeli yatırım için hangi coinsleri almalıyım ve en güvenli site hangisi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Türkiye de en güvenilir borsalar: Paribu, BTCTurk, Koinim. Benim tavsiyem Paribu.
ASLA kaybetmeyi göze alamayacağınız parayla yatırım yapmayın.Tavsiye vermemiz doğru olmaz. En azından ben vermek istemiyorum.

Paribu, BTCTurk, Koinim, Koineks başlıca güvenilir borsalar olsa da, sizin verdiğiniz güvenlik açıkları nedeni ile paranız çalınabilir veya borsanın hacklenmesi gibi durumlar olabilir.

Uzun vadeli yatırım yapacağınızı söylüyorsunuz.
Sizin için en güvenilir yöntem PaperWallet
https://www.bitaddress.org/ Adresini masaüstünüze kayıt edin, internetinizi kesin ve kendize özel bir Bitcoin adresi üretin.

Sonrasında Bitcoin adresinizi ve kimse ile paylaşmayacağınız Private Key'i el ile bir kağıda yazın.

Borsadan satın aldığınız Bitcoin'i oluşturmuş olduğunuz Bitcoin adresinize gönderin.
El ile yazdığınız kağıdı iyi saklayın, yırtılması durumunda paranız gider, başkasının eline geçmesi durumunda paranız gider.

Evinizde sağlam bir yerde olsun, en güvenilir yöntem bu şekilde olur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı