Çözüldü En hafif Windows 10 sürümü?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

waieNNN

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Donanım
Selamun aleyküm cümleten, sistemim aşağıdaki gibidir. Şu an Windows 10 Pro kullanıyorum ve boştayken 1.5 GB RAM yiyor. Ve bende sürümü değiştirmeye karar verdim, boştayken bu şekilde 1.5 GB RAM yemeyecek ve en hafif sürüm hangisidir? Ne önerirsiniz?

4 GB DDR3 RAM.
2 GB NVIDIA 310M ekran kartı.
Intel i3 M370 2.40 GHz 3MB önbellek işlemci.
500 GB harddisk.

Çözüm
Siz eski bilgilerinizi güncellememişsiniz. Öncelikle temelden başlayalım. RAM nedir? RAM, bilgisayarın sık eriştiği dosyalara daha hızlı erişmek için geçici olarak depoladığı yüksek hızlı geçici depolama birimidir.

Bu durumda RAM kullanımı, taşma sorunları olmadığı sürece sizin zararınıza değil, faydanızadır.

4 GB RAM olan bir sistemde 1.5 GB kullanımı gayet normal ve olması gerekendir zaten.

Buna ek olarak modifiye edilmiş Windows 10 sürümlerinden uzak durun. Güncellemede sıkıntı olur ve güvenlik açıkları doğabilir.

Şu an en iyi sürüm 2004 sürümüdür. Ona yükseltebilirsiniz.
Siz eski bilgilerinizi güncellememişsiniz. Öncelikle temelden başlayalım. RAM nedir? RAM, bilgisayarın sık eriştiği dosyalara daha hızlı erişmek için geçici olarak depoladığı yüksek hızlı geçici depolama birimidir.

Bu durumda RAM kullanımı, taşma sorunları olmadığı sürece sizin zararınıza değil, faydanızadır.

4 GB RAM olan bir sistemde 1.5 GB kullanımı gayet normal ve olması gerekendir zaten.

Buna ek olarak modifiye edilmiş Windows 10 sürümlerinden uzak durun. Güncellemede sıkıntı olur ve güvenlik açıkları doğabilir.

Şu an en iyi sürüm 2004 sürümüdür. Ona yükseltebilirsiniz.
@Recep Baltaş şuanda TechBench'den aşağıdaki seçenekleri yapıp ISO'yu indirmeye başladım. Güvenilir midir?

W2004.PNG

Geri
Yukarı