En hafif Windows sürümü hangisi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows fundamentals for legacy PC's. Fakat Dual boot olarak denemeni tavsiye ederim. O sistem için Windows 8.1 iyi olacaktır.

Ben de Win 8.1 sevdim ama bugün Valorant'ta çok değişik geçiremediğim hata aldım ama Windows 7 mi kursam bilmiyorum ama çok sıkıdım. Windows 7'den ne yapsam bilmiyorum sistemim.
Intel Pentium B960 2.20GHz
NVIDIA GeForce 610 m
4 GB RAM.

Windows 8.1 hem en hızlısı olur, hem de sürücü sıkıntısı yaşamazsın. Ama eğer hızlı ve güncel bir şey istiyorsan (8.1’in desteği bitti galiba) Linux Mint’e bakmanı öneririm. Dersen ki alışamam, 8.1’e iyi bir antivirüs kur.

Windows 8.1 hem en hızlısı olur, hem de sürücü sıkıntısı yaşamazsın. Ama eğer hızlı ve güncel bir şey istiyorsan (8.1’in desteği bitti galiba) Linux Mint’e bakmanı öneririm. Dersen ki alışamam, 8.1’e iyi bir antivirüs kur.
alışamam linux bide . galiba çok performans lı değilim 8.1 desteği bitmedi daha var 2023 e kadar .

Windows 7 desteği 14 Ocak 2020 tarihinde sona erdi. Güvenlik açısından çok büyük risk Windows 7 kullanmak.
Microsoft'un Windows 10'a geçelim diye sıktığı palavralardan biri. Hiçbir güvenlik tehdidi oluşmaz, endişelenme. 2014'ten 2020'ye kadar Windows XP kullandım, hiçbir virüs ile karşılaşmadım. Verilerim de çalınmadı.

Geri
Yukarı